A szingapúri ExhibIT kiállítás egyik fő attrakciója lesz a Qualysoft Holding galériák és múzeumok számára érdekes vizualizációs megoldása, a QualysmArt. A fejlesztéshez kapcsolódó alkalmazás segítségével minden kompatibilis Smart TV egy okos kijelzővé alakítható át, amin nem csak önálló képek, hanem nagy fotók és videók különálló részletei is megjeleníthetők.
Az ügyfélkapcsolati (CRM), vállalatirányítási (ERP) és üzleti intelligencia projektek mellett szoftver-, alkalmazás- és nearshore-fejlesztéssel, valamint erőforrás- és alkalmazás-menedzsment szolgáltatásokkal is foglalkozó Qualysoft legújabb fejlesztése a múzeumok, galériák és kiállítás-szervezők számára érdekes, QualysmArt névre keresztelt vizualizációs megoldás, amelynek lelke egy Samsung okostévékre írt alkalmazás. Az alkalmazás segítségével minden kompatibilis Smart TV egy okos kijelzővé alakítható át. A kijelzőn nemcsak önálló képek, hanem – mivel egy csoport összes tévéje ismeri egymás helyzetét – nagy fotók és videók különálló részletei is megjeleníthetők segítségével.
A felhőalapú QualysmArt nemcsak PC-ről, hanem táblagépről vagy okostelefonról is vezérelhető, a vetített képek, montázsok és kollázsok a lehető legegyszerűbb módon, drag & drop módszerrel mozgathatók. Mivel az alkalmazás külső adatbázisokhoz is képes kapcsolódni, ezért üzleti célú vizualizációs megoldásként is használható.
A QualysmArt hamarosan nemzetközi színpadon is bemutatkozik, hiszen a Magyar Nemzeti Kereskedőház és a Magyar Külkereskedelmi Szövetség által a délkelet-ázsiai térség gazdasági fővárosába, Szingapúrba szervezett ExhibIT kiállítás egyik főszereplője lesz. A kiállítás célja a hazai informatikai szolgáltatások, termékek és alkalmazások nemzetközi piacra lépésének támogatása, látogatói pedig elsősorban szingapúri kis- és nagyvállalatok, bankok, kórházak, informatikai cégek, startup inkubátorházak, közintézmények, közművek képviselői és egyéb befektetők lesznek.
A magyar informatikai piac a válság éveiben is fejlődni tudott, az ország gazdaságánál gyorsabban, de a további növekedéshez növelni kell az egyetemeken végzett informatikusok számát, hiszen az Informatikai Vállalkozások Szövetségének felmérése szerint mintegy 10 ezer betöltetlen állás van az iparágban. A Qualysoft a maga eszközeivel kíván hozzájárulni az informatikusok képzéséhez, ezért a Pécsi Tudományegyetemmel közösen elindította a Qualysoft Akadémiát, amelynek keretében informatikus hallgatókat képeznek tovább, akiknek később lehetőségük van a vállalatnál való elhelyezkedésre. A Qualysoft más egyetemekkel is tervez hasonló együttműködéseket a jövőben.
Az 1999-ben két magyar szakember által Bécsben alapított Qualysoft mára nemcsak hazánk, hanem a régió informatikai iparának is meghatározó szereplőjévé nőtte ki magát, hiszen összesen közel 500 főt foglalkoztat. A Magyarországon és Ausztrián kívül öt országban (Németország, Szerbia, Románia, Szlovákia, Ukrajna) jelenlevő cég következő irodáját Albániában fogja nyitni, ahol az Albán Adóhatóság eTaxation projektjét nyerte el.
A megbízás keretében a Qualysoft az Albán Adóhatóság részére az új, központosított és automatizált adórendszert vezeti be. A rendszer bevezetését az Osztrák Állam finanszírozza, és teljes mértékben megfelel az EU által támasztott elvárásoknak.