Reklámokból és filmekből ismerős lehet, hogy fizetéshez nincs szükség pénztárcára, készpénzre, de még hitelkártyára sem, ha esetleg buli vagy futás közben venne az ember valami apróságot.
De lehet, hogy már a kedvenc kávézódban is láttad, hogy egyre többen fizetnek a telefonjukkal. Te is ugyanezt szeretnéd tenni, de eddig nem tudtad, hogyan működik az okostelefonos fizetés, vagy hogy mennyire biztonságos ez? A jó hír, hogy ez a könnyű és megbízható fizetési módszer elérhető mindenki számára, akinek van NFC támogatással rendelkező okostelefonja. A Honor az alábbi NFC kisokossal segít, hogy még könnyebb és gyorsabb legyen a mobilos fizetés.
Az NFC a Near Field Communication, azaz a közeli rádiófrekvenciás kommunikáció kifejezés rövidítése, aminek már a neve is magában foglalja a működési elvét: két NFC-s eszköz kommunikálni tud egymással, ha elég közel vannak egymáshoz. Tehát az NFC vezeték nélküli adatátvitel, internet vagy Bluetooth kapcsolat nélkül. Ez a megoldás egyszerű, gyors és automatikus.
Nem minden telefon rendelkezik NFC-vel. A tiéden van? Ha szeretnéd kideríteni, könnyedén megteheted a telefon specifikációi és funkciói között (használhatod erre a Google keresőt, csak add meg a telefonod típusát). Másik lehetőségként megnézheted a Beállítások menüben:
1. Keresd meg a Beállítások menüpontot
2. Válaszd ki a Kapcsolódás opciót
3. Görgess le, és a második helyen, közvetlenül a Bluetooth után kellene látszódnia az NFC-nek.
Ha okostelefonod segítségével szeretnél fizetni, először is telepíteni kell a telefonod által elfogadott fizetési alkalmazást és engedélyezni az érintős fizetést. Választhatod a bankod által használt applikációt vagy akár a Google Pay-t is. Miután letöltötted az alkalmazást, aktiválnod kell azt. Az NFC-t támogató okostelefonok az Android Beam segítségével működnek (a Honor 9 Lite esetében ez a Huawei Beam). Mind az NFC, mind a Beam bekapcsolt állapotban kell, hogy legyen. Az NFC aktiválásakor a Beam is automatikusan bekapcsol. A mobilod használati utasítása is segítséget nyújt ezekhez a lépésekhez.
Néhány perccel az aktiválás után már mindenhol fizethetsz az NFC-képes okostelefonoddal, ahol korábban az érintős bankkártyádat használtad. Egyszerűen tartsd oda a fizetőterminálhoz és akárcsak a bankkártya estében, a fizetés megtörténik.
Az okostelefonnal történő fizetés éppen olyan biztonságos, mintha bankkártyával fizetnél. Az NFC alapú mobilfizetések esetében is titkosítva vannak az adatok, és azt csak az engedélyezett eszköz (például a POS terminál) képes dekódolni. Továbbá, ha a telefon zárolva van, és éppen nem használod, az NFC nem küld aktív adatokat. Csak akkor válik aktívvá, amikor bekapcsolod.
Ha a telefon elvész vagy ellopják, akkor sincs ok a pánikra. Amennyiben biztos vagy benne, hogy a készüléket eltulajdonították, azonnal változtasd meg a jelszavadat olyan alkalmazásokhoz, mint például az e-mailed, a felhőalapú szolgáltatások és az online banki applikációk. Kezeld úgy a telefont, mint egy elveszített pénztárcát, tájékoztasd erről a bankot és tiltsd le a kártyáidat.
Az adatok biztonságáról javasolt minél korábban gondoskodni, nem csupán az mobilfizetés terén, de például a fotók, névjegyek, e-mailek is érintettek ebben a kérdésben. Érdemes hozzáférési kódot beállítani a telefonhoz és az ujjlenyomat szkenner további biztonsági funkcióként is használható. A Honor 9 Lite hátlapján is megtalálható leolvasó használata annyira egyszerű, hogy szinte észre sem venni.
Végezetül pedig: használd bátran az okostelefonodat a tárcád helyett. Valóban megkönnyíti az életet!