Ha látáskorrekciós eszközökről van szó, akkor a legtöbben még ma is a szemüveget választják, de vannak olyanok, akik kényelmetlenül érzik magukat benne, akiket zavar a párásodás, és persze akadnak olyanok is, akik csak folyton elhagyják. Ezért sokan teszik le a voksukat a kontaktlencse mellett, pedig az sem a legjobb megoldás.
Szokás mondani, hogy kisállatot tartani nagy felelősség, de arról már kevesebben beszélnek, hogy a látáskorrekciós eszközünk kiválasztása is az - még ha nem is pont úgy, mint a kisállatos példában. Aki ugyanis elhatározza, hogy kontaktlencsés lesz, az vállalja a lencsék rendszeres tisztítását, megfelelő tárolását és az előírásoknak megfelelő viselését. Persze attól, hogy vállalnak valamit, még nem biztos, hogy sikerül is mindent betartani, és egy kis hanyagság akár súlyos következményekhez is vezethet.
Aki nem tartja be a kontaktlencse viselésének alapvető higiéniai szabályait - például nem tiszta kézzel nyúl a lencséhez vagy a szemébe, esetleg nem steril a tárolófolyadéka -, akkor nemcsak a csúnya gyulladást kockáztatja, hanem akár súlyosabb szembetegségekkel vagy látászavarral is szembesülhet, ezt pedig nem kívánjuk senkinek. Szintén jelentős problémát okozhat a lencse túlhordása, azaz a meghatározott időn túli hordása, amelyre viszont nagyon sok ember hajlamos vagy egyszerű feledékenységből, vagy azért, mert nincs kedve kiszenvedni a lencsét a szeméből.
Ki ne vágyna nyáron vízpartra, medencébe, természetes vizekbe? Ki ne szeretne felhőtlenül pancsolni és csak élvezni az évszak örömeit? Na és ki az, akinek mégis nagyon kell vigyáznia, amikor vízbe megy? Igen, a kontaktlencsésekről van szó. Sajnos a strandon erősen fenyegeti a kontaktlencséseket a lencse elhagyásának veszélye, amely inkább anyagi jellegű probléma, de persze okozhat pár kellemetlen, homályos látással fűszerezett órát is. Ami viszont ennél is nagyobb gond, az a fertőzésveszély, ugyanis a kontaktlencsén előszeretettel telepednek meg fürdőzés közben olyan baktériumok, amelyek gyulladást okozhatnak.
A tengervíz szerelmeseinek is jut sajnos egy rossz hír, mivel a sós víz elvonja a vizet a kontaktlencséből, emiatt alapvetően is károsodhat a lencse, de az tovább ront a helyzeten, hogy a só is lerakódhat a felszínére, ezzel meggátolva azt, hogy megfelelően lélegezzen a szaruhártya.
Nem mindenkinek szereti a szeme a kontaktlencsét, márpedig ha nem szereti, azt kifejezésre is juttatja. Az érzékeny szem könnyen bevörösödik a kontaktlencsétől, és bár valamennyire enyhíthető a dolog műkönnyel vagy megfelelő folyadékbevitellel, teljesen egyik sem oldja meg a problémát.
Szintén a vörös szem témakörébe tartozik a szaruhártya ereződése, amely a hosszabb ideje hordott, lágy kontaktlencsék leggyakoribb mellékhatása. Bár ez általában nem látható szabad szemmel, egy szemészeti vizsgálaton hamar kiderül, és ha kiderült, akkor egy időre pihenni kell küldeni a kontaktlencsét.
Ma már sokan vannak tisztában az egyes betegségek szervezetre gyakorolt hatásairól, de azt talán kevesebben tudják, hogy bizonyos betegségek esetében nem javasolt a kontaktlencse használata. Még csak nem is szükséges annyira speciálisnak lennie annak a bizonyos betegségnek, hisz egy átmeneti, gyulladásos folyamat is megváltoztathatja a könnyeink mennyiségét és minőségét, amely miatt szintén szüneteltetni érdemes a kontaktlencse viselését.
A megoldás szerencsére nagyon egyszerű, csak be kell jelentkezni a margitszigeti Focus Medicalhoz, a lézeres szemműtét legnagyobb tapasztalattal rendelkező magánklinikájához, ahol gyorsan és fájdalommentesen szabadítják meg az embereket a kellemetlen kontaktlencséktől és szemüvegektől, hogy újra élesen láthassák a világot a látásjavító kiegészítőik nélkül is!