Hódít az e-könyv, fogy az e-tartalom. Szemmel látható, hogy egyre többen lapozgatják az e-bookokat. Metrón, villamoson, egyetemi köztereken, iskolák folyosóin gyakran tűnik fel egy-egy ismert márka: Koobe, Sony, Nook, Kindle, Hanvon. Csökkennek az írásművek és az e-olvasó-eszközök árai.
Egyes becslések szerint a legnépszerűbb e-könyv-olvasó, a Kindle, már legalább 20-25 ezer darabszámban szolgálja a magyar könyvbarátokat. A fizetős szekció ugyan kissé elmarad a várakozásoktól, de az ingyenesen letölthető e-könyvek forgalma minden várakozást felülmúl. Egyre újabb digitális olvasás-szolgáltatások jelennek meg, elég az elektronikus újságstandok beindulására, vagy a bővülő e-könyv-kölcsönzésre gondolni.
Az e-könyves világgal való ismerkedés elősegítésére adta ki a Kossuth Kiadó az „e-book kalauz” című összefoglalót, és elődjét, Az elektronikus könyv című írást. Ezek kézikönyvszerű tanulmányok, ezért szükségképp terjedelmesek, sokféle kitekintésre adnak módot. A teljes e-book-komplexum természetesen nem mindenkit érdekel, a digitális könyv kezdő olvasóinak többsége egyszerűen gyakorlati ötleteket, használati tanácsokat vár.
Ennek az igénynek a kielégítésére készült egy új füzet, rövid útmutató „Akcióban az e-book” címmel. Afféle e-book kisokos, de röviden. Illetve még egy: sorvezető, támasz egy könyvtárostól a p-könyvről (p-mint print) való – részleges és sosem teljes – váltásra az e-könyvre. Sokan ezt upgrade-elésnek mondják. Az a kifejezés is előfordul: újra formattálása az olvasási agyközpontnak. Lapunk munkatársa, a brosúra szerzője, Kerekes Pál szerint nem erről lesz szó, hanem az e-könyvvel való ismerkedésről, az olvasó-felületek barátkozó, nyitott bejárásáról.
Az „Akcióban az e-book” 375 forintos ára már a Kossuth Kiadó új szemléletét tükrözi. Nehézkes DRM jogvédelem helyett olyan áron kínálni tartalmat, amely mellett már nem éri meg illegális másolással bíbelődni. A Multimédiaplaza kulturális letöltő központban már elérhető a könyv.
Tartalomjegyzék és bepillantás a könyvbe: Könyvkonnektor blog.