A konzorcium tagjai (Térképtár Kft., TrafficNav Kft., iCell Kft, Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány – BayLOGI) korábban jelentős eredményeket értek el itthon a térinformatika, navigációs rendszerek, műholdas gépjárműkövetés-, és irányítás területein. A Konzorcium működésének alapja az a sikeres pályázat, amelyet a konzorcium nyújtott be a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal által hirdetett meg „Jedlik Ányos Program” címen, felhasználás orientált kutatás-fejlesztések támogatására.
Itthon jelenleg bevezetés alatt áll a hazai TMC (Traffic Message Channel – „forgalmi üzenet csatorna”) szolgáltatás, amelyet a Konzorcium egyik tagja, a TrafficNav Kft. épített ki és üzemeltet partnerével közösen. A TMC a hazai végfelhasználók számára egy ingyenesen elérhető szolgáltatás, amely az arra már alkalmas navigációs eszközökkel vehető igénybe. A szolgáltatás bármilyen térképadatbázis tulajdonosnak és navigációs eszköz gyártónak jelenleg is biztosított. Az FM rádió sávban küldött TMC jelek aktuális közlekedési információkat (útlezárások, dugók, elterelések, stb.) tartalmaznak, amelyek a rohamosan terjedő navigációs rendszerekben megjeleníthetők. A TMC szolgáltatás használata így biztonságosabbá és gyorsabbá teheti a közlekedést mindenki számára, illetve javítja a tömegközlekedési szolgáltatások minőségét, hatékony és széles körben elérhető utas-tájékoztatást tesz lehetővé, az adatforrások kiterjesztésével pedig folyamatosan javítható az elérhető közlekedési adatok minősége. A TMC szolgáltatás minőségének folyamatos javításával a közlekedés által okozott környezeti terhelések és károk is mérsékelhetők, a közlekedési adatok felhasználásával pedig javíthatók a logisztikai megoldásszállítók szolgáltatási minősége is.
A projekt két éves futamideje alatt az alábbi főbb célkitűzéseket tervezi megvalósítani:- A közlekedési adatok forrásának a kiterjesztésére, ezáltal a jelenlegi szolgáltatás minőségének folyamatos javítása,
- TMC technológián alapuló tömegközlekedési szolgáltatások kidolgozása (utas-tájékoztatás és járatinformációk biztosítása TMC alapon),
- TMC alapú szolgáltatások kiterjesztése a logisztikai rendszerek irányába,
- WEB 2.0 és WEB 3.0 alapú, önszerveződő közösségi közlekedési megoldások kidolgozása.
A konzorcium a projekt során együttműködést tervez a hazai tömegközlekedési-, logisztikai szolgáltatókkal és a navigációs megoldásokat szállítókkal illetve a fejlesztőkkel, valamint a végfelhasználókkal is. Az elért eredményekről, illetve a megvalósított alkalmazásokról rendszeresen tájékoztatni fogja a szakmai fórumokat és minden érdeklődőt a projekt ideje alatt - konferenciákon és a tömegkommunikációs médiumokon keresztül.