Színözön 1.5 játék mastermind játék - hangutasításokkal

Kütyü magazin, 2007. október 31. 12:56
A mastermind játékot az én korosztályomnak, és a nálam kicsit korosabbaknak sem kell bemutatni, hiszen sokat játszottuk ezt a táblás játékot gyerekkorunkban. Akkor társra, társakra volt szükség a játékhoz, és persze figyelni kellett, hogy a játék hevében ne vesszenek az apró kis bábuk. Ma már se a bábukra, se társra nincs szükségünk a játékhoz, az mégis kedvesen szól hozzánk.

Színözön 1.5 játék – mastermind játék - hangutasításokkal…
Letölthető:  www.sigmoid.hu WEB címről

!!!Az első magyar nyelvű beszédfelismerésen alapuló játékprogram!!!

Az új fejlesztéseknek köszönhetően a tenyérszámítógépeken is lehetővé vált magyar nyelvű beszédfelismerő rendszer használata. Az első elérhető alkalmazás a korábban már nagy sikert aratott "Színözön" játék HP iPAQ Pocket PC-re készült változata. A program a HP valamennyi Pocket PC 2003-2005 operációs rendszert futtató tenyérgépén működik.

A Színözön 1.5 játék a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat által kiírt "Számítógépes játékprogramok készítése agresszív elemek nélkül, 6-15 éves gyermekek számára" pályázatán a 9. helyezést érte el. A Színözön 1.5 legnagyobb újdonsága, hogy a gyerekhangokat sokkal jobban ismeri fel elődjénél, de a felnőttek hangját is jobban érti. Ez az első olyan  játék, amely beszédfelismerésen alapul, azaz a játék vezérlése beszédhanggal történik. A program a közismert Master Mind játékot ruházza fel a hallás képességével. A program magyar nyelven ért, magyar szavak bemondásával lehet játszani. A szavak felismerése személyfüggetlenül történik, vagyis nem kell előzetesen betanítani, a program az indítás után bárki hangját képes felismerni. A játék párbeszédes formában zajlik, a bemondott szavakat a program megismétli, visszakérdez vagy válaszol.Aki segít minket,az egy 5 éves kislány !!!

Játékszabályok:

Fontos tudnivalók a játék használatáról:


közreadta…játékgyáros…

Kapcsolódó cikkek: