Milyen programokat használok a PDA-n ? II.

Kütyü magazin, 2007. augusztus 19. 10:50
Programok a PDA-n

Kezdő PDA tulajdonosoknak lehet hasznos Játékgyáros újabb írása, ahol tovább ismerteti az általa használt hasznos programokat. Érdekes írás, képekkel bőven illusztrálva.


Azzal kell kezdenem,hogy az első részben az SPB Mobile Shelljét mutattam, mint fő PDA-s alkalmazást, de rövidesen rá kellett jönnöm, hogy az alap memóriából túl sokat használ (úgyis csak 32 MB-bájtos), és más programoknak csak 10-12 MB memória marad. Állandó problémákba ütköztem, a rendszer lefagyott, mert a memória mindig kevés volt.

Sajnos más megoldás után kellett néznem, és fájó szívvel letöröltem. Pedig milyen jól nézett ki... Ez a kis PDA nem bírta el ezt a terhelést, és ebből okulva én is csak olyan PDA-nál javasolom, aminek legalább 128 MB memória áll rendelkezésre, abból jut a Mobile Shellnek is bőven.

Az alábbi programokról ejtek néhány szót, képernyőmentésekkel illusztrálva:

True Toolbar - alap beállító ás programkezelő:ezt használom jelenleg,mindig mutatja az egyszerre használt programokat - melyek a memóriában vannak - és ha nem kellenek, az "X"-re kattintva be is zárhatjuk, a memóriát felszabadíthatjuk.
Alul jól látszanak a beszédes ikonok, onnan indíthatjuk őket. Az "1"-es a felhasználói program oldal, a "2"-es pedig a kedvenc játékok ikonjait mutatja.



Core Player kép, audió és videolejátszó: szerintem ez az alkalmazás mindenféle fájl formátumot ismer,mindent le lehet vele játszani!! akár magnónak, akár filmlejátszónak, vagy csak képnézegetőnek használjuk...



Hitchhiker wifi kereső és beállító, automatikus kapcsolódás:ha ismeretlen helyen vagyunk,talán ez a legjobb hálózati felderítő - wifis- alkalmazásoknál... talán csak a később ismertetendő Wifi Companion lehet a vetélytársa. Ne feledjük, hogy alkalmazásához a Windows NET.CF.2.0-ás program is kell!!



Pocket Mechanic Professional PDA-s file manipuláló,SD kártya mindenes,csak HALADÓ PDA-soknak!! Minden file-alkalmazásra használható, még a rejtett memóriafájlokkal is..



Resco Rádió: WiFi-s rádióvevő, mindenhol használható,ahol wifi-vel elérhető az Internet.Én saját lakásomban üzemeltetek egy wifi -router-t,mellyel megosztom a PDA, notebook és a nagyszámítógépem ( asztali) között a kábeles ADSL-kapcsolatot.Akárhol lehetek lakásomban, az InternetRádiót hallgathatom, a 100 állomásból választhatok...



Screen Capture: képlopó, képernyőmentő program... a cikk képernyőit ezzel a programmal készítem,majdnem minden alkalmazáshoz jó. (kivéve azokat a programokat, melyek teljes képernyősek, és használják a hardver gombokat)
Ezekről majd későbbiekben szót ejtek.



SPB Weather: időjárás előrejelző program. Nagyon gyors, wifi-n keresztül is lehet aktualizálni, öt napot jelez előre, a www.gismeteo.hu-ról kapja az adatokat, ahonnan a TV-ből is jelentik az időjárás változásait.



Microsoft Reader: könyvolvasó program.*.lit kiterjesztésű dokumentumok olvasására való,ezt annak idején a tábla gépekhez fejlesztették ki,Magyarországon is nagyon sok könyvet vittek már e formátumra. Kb.tizedakkora, mintha igazi *.doc file lenne. A magyar elektronikus könyvtárból a www.mek.oszk.hu-ról számtalan könyv ingyenesen letölthető!



Total Commander: fáljkezelő rendszer az XP-s gépek kistestvére, aki ehhez már hozzászokott, a PDA-n sem nélkülözheti...



WiFi Companion: szerintem a legjobb wifi-s kapcsolatkezelő, minden nehézség nélkül kapcsolatot létasít az ingyens, nem titkosított "AP"-vel. Használatát erősen javallom.



Ezzel végetért az ismertető,természetesen a programok állandóan változnak,ez a pillanatnyi állapotot mutatja csak..Hamarosan a harmadik rész következik, természetesen a kedvenc JÁTÉKkokkal..


játékgyáros...folytatom...

Kapcsolódó cikkek: