Bluetooth és USB GPS, adatgyűjtő és iránytű
A Wintec cég WBT-100 elnevezésu eszköze két dologgal tunik ki a népes mezonybol: van benne önálló adatgyujtés funkció és elektronikus iránytu! Ez utóbbi bizony még elég ritka madár az ilyen kategóriájú eszközökben.
A GPS vevo külsore egy átlagos készüléknek tunik, érzékenysége egy kicsit kisebb a Sirf III vevokhöz képest (-152dBm illetoleg -159dBm). Cserében több olyan egyedülálló szolgáltatással rendelkezik, (a már említett adatgyujtés és iránytu mellett bluetooth és USB csatlakozással is bír), ami ebben a kategóriában egyáltalán nem, vagy csak elvétve volt megtalálható.
A GPS beállításához és a tárolt adatok felhasználásához mind asztali- (PC), mind kézi számítógépre (PDA) mellékel a gyártó teljesköru segédprogramot, mely segítségével akár közvetlenül google earth formátumban exportálhatjuk a tárolt útvonalakat. A belso adatgyujtés egyetlen hiányossága, hogy magassági adatokat nem tárol, csak a koordinátákat és a dátumot.
Belso memóriája 12680 útpont elegendo, az adatsuruség többféleképpen is beállítható: ido- vagy távolság alapon szabályozható intervellumban, továbbá kétféle automatikus módban (sebesség vagy elfordulás szerint).
Li-Ion akkumulátorának üzemideje folyamatos adatgyujtés mellett kelloen magas (9 óra BT kommunikáció esetén és 13 óra USB üzemmódban). Amennyiben a belso adatgyujtést kikapcsoljuk, a készülék 10 perc után automatikusan kikapcsol, amennyiben nincs soros vagy BT kommunikáció.
A beépített, kalibrálható elektronikus iránytu segítségével álló helyzetben és muholdvétel nélkül is 1 fok pontossággal megállapítható az északi irány.

A készülék muszaki paraméterei: