GPS navigációt kapott az új BlackBerry
Múlt pénteken hivatalosan is bejelentették az elmút év egyik legnépszerűbb okostelefon-családjának új tagját, a BlackBerry 7100i típust, amely A-GPS alapú helymeghatározásra is képes - elsőként az USA-ban, a Nextel hálózatán.
Az elsosorban vállalati ügyfelek részére kínált BlackBerry készülékek a Research in Motion (RIM) vállalat termékei, melyek igen nagy népszeruségre tettek szert az elmúlt idoben. Az idei elso negyedévben például minden ötödik eladott kéziszámítógép a RIM készüléke volt. Ezzel együtt a PalmOne piaci részesedése egy év alatt majdnem a felére csökkent. A teljes QWERTY billentyuzet miatt jellegzetes (lepény-) alakú, korábbi BlackBerry modellek két hazai mobilszolgáltató kínálatában is megtalálhatóak.
A BlackBerry egyik erossége az e-mail üzenetek kezelésében rejlik. A tulajdonos postafiókjaiba érkezo leveleket nem kell külön letölteni, mert a BlackBerry szervere automatikusan a mobil készülékre továbbítja oket, ahol egyetlen gombnyomással olvashatóak. A vállalati levelezorendszerektol a készülékig a teljes adatforgalom titkosított, tömörített formában történik. Ráadaásul a csatolt állományok (Word, Excel, PowerPoint fájlok, képek) is megtekinthetok.
A 7100-as család tagjai karcsúbb alakjukkal inkább a hagyományos mobiltelefonok formáját követik. Billentyuzetük is a hagyományos telefonos és a QWERTY keveréke. A most útjára indított Black Berry 7100i modell legfontosabb újítása a beépített A-GPS (Assisted GPS) modul, amely - elsoként a Nextel iDEN mobilhálózatán - gyorsabb, gördülékenyebb muholdas helymeghatározást tesz lehetové. A TeleNav szolgáltatásra révén fordulóról fordulóra történo hangutasításos navigációra nyílik lehetoség az USA területén.
A BlackBerry 7100i színes kijelzoje 240 x 260 pixeles, a készüléken web-böngészo és különféle Java-alkalmazások futtathatók. A telefon walkie-talkie üzemmódban is használható, BlueTooth kommunikációra képes, és 64 Mb-os flash memóriával rendelkezik. Az USA-ban 350 dollár körüli áron kerül forgalomba.
Kapcsolódó oldal:
BlackBerry 7100i