Kapcsolódó cikkek
- Okosszemüveggel válnak láthatóvá a rákos sejtek 2014. február 14.
- Kontaktlencse integrált vércukorszintmérővel a Google-től 2014. január 17.
- Mobilabb dokumentumkezelés a Xeroxtól 2014. január 15.
- Két új digitális nyomdagép a Xeroxtól 2013. november 8.
- Hűtőmágnest is készíthetünk a Xerox nyomdagépével 2013. október 3.
- "Vigyázunk Rád" – daganatellenes okostelefon alkalmazás nőknek 2013. augusztus 8.
- A mobiltelefon mégiscsak növelheti a rák kockázatát? 2013. július 31.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Orvosi távfelügyeleti rendszert fejlesztett a Xerox
A Xerox kutatói kidolgoztak egy olyan kamerás, adatküldésre-és elemzésre alkalmas, vezeték nélküli rendszert, amely a betegeknek sem okoz semmilyen korlátozást, nem jár fertőzésveszéllyel, illetve az orvosoknak is segítséget jelent a gyógyító munkában.
A szív- és érrendszeri, illetve a légzőszervi betegségekkel küzdő emberek szoros felügyeletet követelnek az orvosoktól. Az esetleges állapotromlásukat csak folyamatos monitoringgal lehet megelőzni. Emiatt a betegeknek és a doktoroknak folyamatos összekötetésben kell állniuk egymással, viszont az állandó megfigyelés nagyon sokba kerül. Erre megoldásul a Xerox kutatói, a betegek védelmét szem előtt tartva, a költségek csökkentése érdekében kidolgoztak egy olyan kamerás, adatküldésre-és elemzésre alkalmas, vezeték nélküli rendszert, amely a betegeknek sem okoz semmilyen korlátozást, nem jár fertőzésveszéllyel, illetve az orvosoknak is segítséget jelent a gyógyító munkában.
A Xerox indiai és websteri kutatóinak együttműködésével kifejlesztett és az indiai Manipal Egyetemi Kórházban jelenleg tesztelt technológia lényege, hogy a betegeket olyan szenzoros kamerákkal „figyelik”, amelyeknek a felvételeit egy speciális algoritmus segítségével az orvosi műszereken megjeleníthető életjelekké lehet átalakítani. Például amikor a szívdobbanás hatására oxigéndús vér kerül a szervezetbe a bőr vörösebb lesz. A Xerox által fejlesztett kamerák észlelik ezt a változást, ami egyébként az emberi szem számára nem látható, és a kamerákkal összekötetésben lévő műszerek máris kiszámolják többek közt a pulzusszámot, ami azonnali információt jelent doktoroknak ahhoz, hogy kell-e nekik bármilyen beavatkozást elvégezniük a betegnél. A kamerarendszer abban is előrelépést jelent, hogy a pácienseknek nem szükséges folyamatosan kórházban tartózkodniuk, hanem akár otthonukban, vagy egyéb külső helyszínen is figyelemmel követhetőek, miután a kamerák könnyen mozgathatóak, és vezeték nélküli kapcsolattal működnek.
A Xerox egészségügyi kutatásai azt a célt szolgálják, hogy a modern orvoslást minél közelebb hozzák a mindennapok realitásaihoz, illetve a beteg-doktor kapcsolatot mindkét fél számára komfortosabbá, könnyebbé és egyszerűbben kezelhetővé tegyék a mielőbbi gyógyulás érdekében.