Kapcsolódó cikkek
- A jövő autói repülni fognak? 2014. szeptember 19.
- 4G-n hasít a roaming a magyar és a norvég Telenor hálózatok között 2014. szeptember 10.
- Ismét Okostelefon Akadémia 2014. szeptember 9.
- Már Facebookon is feltölthetik egyenlegüket a Telenor ügyfelei 2014. szeptember 3.
- SmartPitcher – okoskancsó a GE műhelyéből 2014. augusztus 25.
- Augusztus 20-tól ballonról szórja a 4G-t a Telenor 2014. augusztus 19.
- Jól járnak a Telenor kártyás ügyfelei 2014. augusztus 15.
- Váltsd meg a világot a mobiltechnológia segítségével! 2014. augusztus 7.
- Nagyobb figyelmet szentel magyar ügyfeleinek a ZTE 2014. augusztus 5.
- Már tartalmakat is menthetünk a Facebookon 2014. július 23.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Tolmácskesztyű: okos kommunikációs megoldás siketek számára
A siketek és a hallók közti gördülékeny kommunikációhoz hamarosan elegendő lehet egy kesztyű és egy okostelefonos alkalmazás. A MTA SZTAKI kutatói és az Euronet Zrt. által fejlesztett Tolmácskesztyű prototípusát a Telenor 7. Okostelefon Akadémiáján bárki kipróbálhatta számos más innováció mellett.
A Tolmácskesztyű egy innovatív segédeszköz, amely egy ergonomikus, kézmozgást érzékelő kesztyű és egy okostelefonos alkalmazás segítségével hangos szöveggé alakítja a jelnyelvi kézjeleket. A rendszer jelnyelvi szinkrontolmácsként működik: lehetővé teszi, hogy a beszéd- és halláskárosult emberek anyanyelvükön, azaz jelnyelven kommunikáljanak halló társaikkal.
A Telenor Okostelefon Akadémián is bemutatott eszköz prototípusa az MTA SZTAKI Elosztott Rendszerek Osztálya és az Euronet Zrt. két éves kutatás-fejlesztési projektjének eredménye, ami a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség támogatásával valósult meg. A projekt következő lépcsőfoka a piacra dobható termék megalkotása lesz, aminek finanszírozásához a fejlesztők jelenleg befektetőt keresnek.
A prototípus angolul „ért”, a következőkben magyarra és más nyelvekre is le kell fejleszteni, és a tervek között az is szerepel, hogy a mostani egykezes kesztyű kétkezessé váljon. Az eszköz a jelnyelvi szinkrontolmácsolás mellett egyéb felhasználási lehetőségeket is rejt, gyógyászati segédeszközként vagy életvitelt támogató eszközként például stroke-on átesett betegek rehabilitációjában is alkalmazható lehet.
„Az okostelefonok és a mobiltechnológia ma már igen széles körben elérhető, a speciális igényű társadalmi csoportok számára fejlesztett alkalmazások révén egyre több embernek javítja életminőségét. Az Okostelefon Akadémián fontosnak tartjuk, hogy hazai startupoknak, innovatív kutatás-fejlesztési projekteknek is lehetőséget nyújtsunk a bemutatkozásra. Bízunk benne, hogy a Tolmácskesztyű is hamarosan befektetőre talál és minden siket felhasználó számára elérhető termékké válik.” – mondta el Kutas István, a Telenor vállalati kommunikációs igazgatója.
A Telenor hetedik Okostelefon Akadémiája ezúttal is nagy érdeklődés közepette zajlott. Közel ötszáz látogató volt kíváncsi a tárgyak internetével, az okosotthonok jelenével és jövőjével foglalkozó előadásokra, valamint a kiállítók standjaira, ahol számos érdekes hazai és nemzetközi fejlesztés mutatkozott be a 3D nyomtatástól kezdve az épületautomatizáláson át a virtuálisvalóság-szemüvegig.