Kapcsolódó cikkek
- 1 NIKKOR 32mm f/1.2 – gyors és hordozható portréobjektív 2013. május 14.
- Dönthető érintőképernyő egy D-SLR gépben: Nikon D5500 2015. január 8.
- Új, strapabíró Canon EF-objektív sport- és természetfotósoknak 2014. november 11.
- Nikon 24/7 fotópályázat idén is 2014. szeptember 29.
- Új szupertelefotó objektív a Nikontól – AF-S NIKKOR 400mm f/2.8E FL ED VR 2014. május 16.
- Elkészült a 85 milliomodik NIKKOR objektív 2014. február 21.
- AF-S NIKKOR 18–35mm f/3.5–4.5G ED 2013. január 30.
- AF-S DX NIKKOR 18-300 mm f/3,5-5,6G ED VR - Óriás átfogású objektív a Nikontól 2012. június 15.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Kompakt telezoommal rukkolt elő a Nikon
A Nikon bemutatta új zoomos telefotó-objektívjét, az AF-S DX NIKKOR 55–200 mm f/4–5.6G ED VR II-t, mely kisméretű, könnyű és egyszerűen használható az olyan kisebb, DX formátumú fényképezőgépekhez, mint a legújabb D5500-as.
Az akár 200 mm-es gyújtótávolság-tartománnyal rendelkező zoomobjektívvel pazar közeli képek készíthetők távoli objektumokról, de úti képek, sportesemények és amatőr természetfotók rögzítésére is kiválóan alkalmas. Áramvonalas vázának köszönhetően nem kell súlyos felszerelést cipelni telefotók készítéséhez, a behúzhatóobjektív-mechanizmussal összecsukott objektív pedig még könnyebben szállítható.
Az optika felépítése révén nagy kontrasztú képek készíthetők vele. Az automatikus élességállítás gyors, pontos és csendes. A telefotó-objektívhez nélkülözhetetlen a Nikon rázkódáscsökkentő rendszere, amely az optika szélső telefotó-pozícióiban is elmosódás nélküli képeket garantál.
Zurab Kiknadze, a Nikon Europe objektívekért, kiegészítőkért és szoftverekért felelős vezetője szerint a NIKKOR 55–200 mm jóval mobilabb, mint az elődje. Az újféle kialakítás révén az új 55–200 mm-es objektív ergonómiája és külső háza még inkább párhuzamba állítható a tavaly bemutatott NIKKOR 18–55 mm-es VR objektívével; a két objektív a nagy látószögtől a telefotóig immár maradéktalanul lefedi a teljes zoomtartományt. A D-SLR technológiával dolgozó, de a technikai szabadságukat megőrizni kívánó kezdő fényképeszek számára mindkét objektív számos előnyt kínál, és a pénztárcájukat, valamint a hát- és vállizmaikat is kíméli.
Rázkódáscsökkentés (VR)
A stabilabb kézi fotózást segítő kialakításának köszönhetően a Nikon rázkódáscsökkentő rendszere akár négy lépésközzel hosszabb záridejű fotózást is anélkül tesz lehetővé, hogy a kamera rázkódásából származó elmosódás jelentkezne a képen. Telefotók készítésekor rendkívül fontos a kamerarázkódás hatásainak kiküszöbölése, a Nikon VR technológiája pedig éppen a tetszőleges gyújtótávolság mellett készült képek tisztaságáról és elmosódásmentességéről ismert. Ez komoly segítséget jelent, ha gyenge fényben vagy távoli témákra közelítve fényképez.
Éles képek
Az AF-S NIKKOR 55–200 mm-es objektív arra készült, hogy remek képeket készíthessen DX formátumú fényképezőgépével. Az optika felépítése kilenc csoportba rendezett, összesen 13 objektívelemet tartalmaz, köztük két extraalacsony szórású üvegelemet is, amelyek jelentősen csökkentik a színeltérést a nagy kontrasztú képeken. A Nikon által kifejlesztett kompakt Silent Wave Motor (SWM) technológiával halk, gyors és pontos az automatikus élességállítás, ami különösen hasznos természetfotózáskor vagy mozgóképek rögzítésekor.
Kisméretű rendszer
A mindössze 300 g tömegű NIKKOR 55–200 mm behúzott állapotban csupán 83 mm hosszúságú, amivel páratlanul kicsinek számít a telefotó-objektívek között. Noha az új NIKKOR ideális választás a könnyű, általános célú telefotó-objektívet keresők számára, a NIKKOR 18–55 mm f/3.5–5.6G VR II zoomobjektívnek is remek kiegészítője lehet.