Kapcsolódó cikkek
- Google Photos – korlátlan, ingyenes fénykép és videotárhely 2015. június 2.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Gorillának címkézett két embert a Google Photos
A Google Photos képfelismerő programja tévesen gorillának jelölt egy felhasználót és fekete amerikai barátját.
A Google Photos képfelismerő szoftvere sok mindent tud. Az Eifffel toronyról készült képről tudja, hogy Párizsban készült, felismeri és egy mappába teszi a fákról vagy kutyákról készült képeket.
De a rendszer korántsem megbízható. És ha téved, elég nagyot tud tévedni. Legutóbb az egyik felhasználót és barátját címkézte a program gorillának.
Jacky Alcine, egy 21 éves Brooklynban élő programozó, belépett a Google Photos fiókjába, és észrevette, hogy a szolgáltatás egy új mappát generált, „Gorillák” néven, melyben nem volt más kép, mint a 2013-ban készített felvétel róla és barátjáról. A Twitteren keresztül üzent a Google-nak.
Amikor jelezte a problémát, a Google pár órán belül orvosolta, és elnézést kért a hibáért. Yonatan Zunger egy tweet üzenetben kérte, hogy Alcine engedélyezze a Google hozzáférését a fiókjához, és néhány órán belül helyrehozták a hibát.
A Google szóvivője elmondta, nagyon sajnálják, hogy ez megtörtént, és mindent megtesznek azért, hogy hasonló tévedés a jövőben ne fordulhasson elő.
Alcine elmondta, a hiba a Google algoritmusában van, nem elég kifinomult ahhoz, hogy a fekete embereket besorolja, különösen a sötétebb tónusú bőrszínnel rendelkezőket, mint ő és barátja.
A Google elmondta, hogy a képfelismerő szoftvert mindenféle származású és bőrszínű emberek képén kipróbálják.
Nem ez az első eset, hogy az arcfelismerő program hibázik. A Flickr automatikus megjelölő rendszerére májusban többen panaszkodtak amiatt, hogy „állat” vagy „majom” címkékkel jelölt meg különböző embereket. A problémák azt mutatják, hogy az arcfelismerő technológiákon még van mit dolgozni.
Forrás: Yahoo.com