Kapcsolódó cikkek
- Veszteséges negyedév a HTC-nél 2015. november 2.
- Megérkezett a HTC One A9 2015. október 21.
- Október 12-én debütálhat a OnePlus X 2015. október 9.
- Microsoft Band 2: jobb kijelzővel és magasságérzékelővel 2015. október 8.
- Új HTC mobil a színen – One E9s Dual SIM 2015. október 6.
- Jelentős működési veszteség a HTC-nél 2015. október 6.
- Több HTC mobil fedélzetére is érkezik az Android Marshmallow frissítés 2015. szeptember 30.
- Plus Plus helyett Supreme Camera verzióban debütált a HTC M9+ 2015. szeptember 29.
- Dupla kamerával érkezett meg a HTC Butterfly 3 2015. szeptember 29.
- Két új mobil is érkezhet a HTC háza tájáról 2015. szeptember 23.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
HTC One A9 – Túlárazott szépség
Egy sajtótájékoztató keretében hazánkban is bemutatkozott a HTC újdonsága, a One A9, így közelebbről is megismerhettük. A főként dizájnjával, nem mindennapi színváltozataival és szuper fotós képességeivel hódítani igyekvő mobil Achilles-sarka az ára, ami alig alacsonyabb, mint a One M9 zászlóshajóé.
A HTC mobilok minőségére aligha panaszkodhatunk, ugyanakkor tény, hogy sosem a kiemelkedő ár/érték aránnyal bíró okostelefonjairól volt híres a tajvani vállalat. És úgy tűnik, hogy ezen nem is igazán szeretnének változtatni.
A cég legújabb készüléke, a felső-középkategóriába pozícionált One A9 sem lesz olcsó, listaára 240 ezer forint körül alakul, ami alig kevesebb, mint az aktuális zászlóshajó modellé (One M9). Ezt az infót egyébként a telefon hazai sajtóbemutatóján tudtuk meg, amin lehetőségünk volt kicsit közelebbről megismerkedni vele.
A HTC rövid bemutatójából kiderült, hogy az A9 esetében nem a hardvert, hanem a dizájnt és a fotós képességeket tartották szem előtt. A mobilban amúgy nincs gyenge vas (itt olvashatsz róla bővebben), de néhány fokkal harmatosabb, mint a One M9-é, ezért joggal merül fel a kérdés, hogy árban hogy kerülhet egymáshoz ilyen közel ez a két készülék?
Dizájn
A One A9 tervezése során a "dizájn mindenekfelett" elvet követték, amelynek eredménye az iPhone-okéra nagyon hasonlító forma és anyaghasználat lett, ami nem éppen a legegyedibb, viszont vitathatatlanul jól néz ki és tökéletesen képviseli a HTC-től megszokott minőséget.
A mérnökök bizonyára érezték, hogy kell még egy kis plusz dizájn fronton, ezért elkezdtek játszani a színekkel. Végül a kéttónusú szürke (Carbon Gray), ezüst (Opal Silver), arany (Topaz Gold) és sötétlila (Deep Garnet) árnyalatok mellett döntöttek. A végeredmény gyönyörű, és kifejezetten vagány, hogy más-más szögből eltérő színűnek látszik a készülék minden változata.
Kamera
A telefon hátlapján egy 13 megapixeles, zafír védelmet élvező fényleső kapott helyet, előlapjára pedig egy F2 fényerejű lencsével megáldott, 4 megapixeles fotókat lövő UltraPixel kamerát építettek. Előbbi modul támogatja a Full HD videók felvételét, képes RAW formátumú fotók rögzítésére, és akár time-lapse felvételeket is készíthetünk vele. A repertoárból az optikai képstabilizátor sem maradt ki, gyenge fényviszonyok mellett pedig a LED villanóra támaszkodhatunk.
A HTC kameraszoftvere lehetővé teszi, hogy külön beállítások nélkül értékelhető képeket készítsünk az A9-cel bárhol és bármikor, hiszen az automatikának köszönhetően a kamera beállításai mindig igazodnak a környezethez.
Itt kell megjegyeznem, hogy képalkotás frontján is van némi különbség a One M9 javára: a csúcsmodellben egy 20 megapixeles, szintén zafírüveggel védett hátlapi kamera szolgál, ami akár a 4K videók rögzítésével is boldogul.
Marshmallow
A One A9 az első nem a Nexus családba tartozó mobil a piacon, amelynek fedélzetén az Android 6.0 Marshmallow rendszer teljesít szolgálatot, és erre a HTC nagyon büszke. A gyártó hangoztatta, hogy az A9 akár – az egyelőre nem kapható - 2 terabájt kapacitású microSD kártyákat is képes kezelni, így a Marshmallow új funkciójával extra nagyra növelhető a tárolókapacitás, hiszen a friss rendszer már egy nagy belső tárolóként kezeli a belső tárhelyet és a memóriakártyát.
Ahogy megszoktuk, natúr Android felület helyett Sense dolgozik az A9-en is. A HTC a felhasználói visszajelzésekre hallgatva csökkentette az UI méretét és teljesítményigényét, így a Sense 6.0 elődjeinél gördülékenyebben fut, ugyanakkor kevésbé terheli az akkut és a hardvert.
Dizájn vagy erő?
Most, hogy átfutottuk a One A9 főbb erősségeit, továbbra sem egyértelmű a válasz a kérdésünkre: Miért kerül majdnem annyiba ez a mobil, mint a nála jóval erősebb One M9?
A hardvert nem számítva az A9-nek vannak komoly hiányosságai az M9-cel szemben – ilyen például a BoomSound hangszórópár hiánya –, a dizájn pedig egy eléggé szubjektíven megítélhető dolog (az én szememben például az M9 van annyira tetszetős, mint az A9), így nem könnyű megérteni a HTC logikáját.
Arra jutottam, hogy a HTC azoknak szánhatja ezt az újdonságot, akik egyfajta androidos iPhone-ra vágynak, amiben megvan minden trendi dolog (ujjelnyomat-olvasó, jó kamera, Quick Charge 3.0 támogatás, LTE , ac-s Wi-Fi, Bluetooth 4.1 stb.) és emellett gyönyörű. Azoknak, akiknek nincs igényük egy olyan zászlóshajóra, mint az erőgép One M9.