Kapcsolódó cikkek
- Mobilinternet-használat Magyarországon 2013. május 11.
- Egyre több technológiai kütyüt vesznek a magyarok 2015. július 29.
- Az internetezők több mint 80%-a használ okostelefont 2015. július 20.
- CD-lejátszóról okostelefonra váltottunk 2015. június 26.
- Magyar okostelefonos robot tanítja programozni a fiatalokat 2015. június 18.
- 2020-ra a világ népességének 70%-a okostelefon-felhasználó lesz 2015. június 4.
- Egyre inkább függünk digitális eszközeinktől 2015. május 29.
- Az okostelefon a 21. század svájci bicskája 2015. február 24.
- 2019-re megszaporodhatnak a phabletek 2015. január 29.
- Használt telefonokról kerülnek ki a családi fotók és a jelszavak 2015. január 28.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Az okostelefon-tulajdonosok kétharmada mobilnetezik is
Az okostelefonok és a mobilinternet meghódították a felnőtt magyar netezőket. Mára kétharmaduk, azaz 3,3 millió fő okostelefon-használó, közülük 2 millióan használnak mobilinternetet is.
Az eNET 2015 októberében végzett online kutatása alapján az okostelefonok dinamikus terjedése továbbra is megállíthatatlan: mára a felnőtt magyar internetezők 67 százaléka, azaz 3,3 millió fő használ okostelefont. Az elmúlt kicsit több mint két évben az okostelefont használók tábora 20 százalékponttal nőtt a netezők körében.
Nem válnának meg mobiljuktól
Az okostelefont használók mindennapi életének szerves részévé vált a telefon, amitől igen nehezükre esik elszakadni: háromnegyedük soha nem kapcsolja ki készülékét és a többség egész éjszaka maga mellett tartja (58%). Vannak azonban, akik még ezzel sem érik be: 28% egész nap nem távolodik a telefonjától egy méternél messzebbre, közel minden negyedik pedig még a mellékhelyiségbe is magával viszi azt.
Az okostelefon-használók az alkalmazások letöltése terén is igen aktívnak mutatkoznak, tízből kilencen szoktak legalább alkalmanként készülékükre appokat letölteni. Fizetni azonban már nem szeretnek ezért: kétharmad soha nem tölt le fizetős alkalmazásokat, negyedük pedig csak abban az esetben hajlandó erre, ha olyan appra van szüksége, ami ingyenesen nem szerezhető be.
A rendszeresen használt alkalmazások típusát tekintve egyértelműen a térkép, navigáció a kedvenc (69%), mely nélkül még a lakásból sem szeretnek kilépni; de a kommunikációval (62%); játékkal (61%); illetve közösségi médiával (58%) kapcsolatos appok is nélkülözhetetlennek bizonyultak.
A Wifi már nem elég
Wifit tízből kilenc netező használ okostelefonján, miközben azok aránya, akik mobilinterneten keresztül (is) szoktak kapcsolódni a világhálóhoz, már eléri a 60 százalékot, ami 2 millió mobilnetezőt jelent. Egyre nő tehát azok aránya, akik nemcsak az okostelefont, de az internetet is mindig „magukkal viszik”, így bárhol és bármikor elérhetők a neten és ők is elérik azt.
4G, vagy más néven LTE mobil szélessávú szolgáltatást már a mobilnetezők 41 százaléka használ okostelefonján és további 6 százalék tervezi igénybe venni a következő egy évben. Az okostelefon-használók számára nemcsak a mobilnet-szolgáltatás megléte, hanem annak minősége is egyre inkább kulcskérdéssé válik, amit az is mutat, hogy 56 százalék számára a 4G képesség meghatározó szempont egy lehetséges új készülék kiválasztásánál.
Az okostelefonok továbbra is aranykorukat élik: nemcsak egyre többen, de egyre jobban is imádjuk őket. Hazánkban jelenleg a felnőtt netezők kétharmada okostelefon-használó és eszük ágában sincs megválni telefonjuktól, még rövid időre sem. Mindez persze nem is csoda, hiszen az okostelefont használók 60 százaléka mobilnet-előfizetéssel is rendelkezik, így többé már nincsenek se helyhez, se időhöz kötve, legyen szó navigációról, kommunikációról, játékról, hírolvasásról, vagy akár munkáról, tanulásról.