Kapcsolódó cikkek
- Hétfőtől előrendelhető a Huawei P9 2016. április 9.
- Messi lett a Huawei új márkanagykövete 2016. március 18.
- Szoftvertesztelési program Huawei GX8 okostelefonnal rendelkezők számára 2016. március 9.
- Értékesítési rekord az okostelefonok világpiacán tavaly 2016. január 29.
- Egyedülálló szoftvertesztelési program Huawei résztvevőkkel 2016. január 16.
- Tarolt a P9 és a P9 Plus kiszállításaival a Huawei 2016. június 17.
- A Huawei készül a labdarúgó Európa-bajnokságra: szurkolói app a Facebookon 2016. június 12.
- A Huawei P9-es fotók eladásával akár a készüléke árát is megkereshetjük 2016. május 26.
- Mennyit tudsz a mobiltelefonod képernyőjének színhőmérsékletéről? 2016. május 24.
- Megérkezett a Huawei legújabb üdvöskéje a a P9 Lite személyében 2016. május 4.
Teszt - itt a látható különbség az egy kamerás és a két kamerás mobillal készített képek között
Összehasonlítás: a Huawei P9 megmutatja, hogy milyen előnyei vannak a két kamerának az egyetlen kamerával szemben.
A Huawei P9-et a Leicával együttműködésben 2 hátlapi kamerával egy RGB (színes) és egy monokróm kamerával szerelte fel a gyártó: az RGB kamera a színinformációk, a monokróm (egyszínű) kamera pedig körvonalak és részletek nagy felbontású rögzítésére szolgál. A monokróm kamera fényérzékenysége és felbontóképessége kiváló, mivel színszűrőt nem használ. A két kamerás megoldás a monokróm kamera és az RGB kamera erősségeit kombinálva biztosítja a jobb képminőséget.
Az alábbiakban készült képeken összehasonlíthatja, hogy milyen előnyei vannak a dual kamerával készített fotóknak az egyetlen RGB kamerával készült képeket szemben. A tesztek során a készítő két fotót csinált ugyanarról, ugyanolyan körülmények között: az egyik fotót a P9 dual-kamerájával, míg a másik fotót szintén a P9-cel, de úgy, hogy az egyik kameráját letakarta.
A Huawei felkérésére Rizsavi Tamás fotós blogger bemutatta a dual kamera fotózás előnyeit a Telenor Okostelefon Akadémián is 2016. június 15-én tartott előadásában. (Jelen teszt során felhasznált képek nem Rizsavi Tamás munkái.)
Első teszt: a Monokróm kamera letakarása
A bal oldali oszlopokban azokat a képeket láthatja, amelyek csak az RGB kamerával készültek, mivel az expozíciókor a monokróm kamera le volt takarva. A jobb oldali oszlopban lévő képeknél egyik kamera sem volt letakarva.
Így a bal oldali oszlop képei átlagos RGB képek, mivel a letakart monokróm kamera nem vesz részt a színinformációk rögzítésében. A jobb oldali oszlopban látható, hogy a képminőség nagymértékben javul, ha egyik kamera sincs letakarva. A kép magasabb felbontású, részletgazdagabb, nagyobb dinamikatartományú, tisztább és világosabb, ami igazolja a kettős kamera előnyeit: Az RGB kamera feladata a színek visszaadása, a monokróm kameráé pedig az, hogy jobb expozícióval és finomabb részletekkel gazdagítsa a képeket. A monokróm kamerának nem csak a nagyobb felbontás köszönhető, hanem a jobb fényáteresztő képesség és a magasabb érzékenység is. A részletek, a kép élessége és a megvilágítás szempontjából a kettős kamerával készített képek jobb minőségűek az egyetlen RGB kamerával készítettekhez képest.
Normál megvilágításnál készített képek, a bal oszlop képei a monokróm kamera letakarásával készültek, a jobb oszlop képei akkor, amikor mindkét kamera működött:
Sötétben készített képek, a bal oszlop képei a monokróm kamera letakarásával készültek, a jobb oszlop képei akkor, amikor mindkét kamera működött:
Második teszt
A P9 készülék rendelkezik egy "MONOKRÓM" elnevezésű fényképezési üzemmóddal. A következő képek az előzőekhez hasonlóan normál megvilágítás mellett és sötétben készültek úgy, hogy a két kamera közül az egyik le van takarva, illetve egyik sincs letakarva.
Normál megvilágításnál készített képek, a bal oszlop képei a RGB kamera letakarásával készültek, a jobb oszlop képei akkor, amikor mindkét kamera működött:
Sötétben készített képek, a bal oszlop képei az RGB kamera letakarásával készültek, a jobb oszlop képei akkor, amikor mindkét kamera működött:
A kép egy átlagos monokróm fotó, ha az RGB kamera le van takarva. A kép egy átlagos monokróm fotó marad akkor is, ha egyik kamera sincs letakarva, a minősége pedig pontosan olyan lesz, mint a letakart RGB kamerával készített képnek. Ez bizonyítja, hogy monokróm üzemmódban a P9 a monokróm kamerával készít képeket, az RGB kamera pedig egyáltalán nem aktív.
A logika egyszerű: a monokróm üzemmódban monokróm képek készülnek, amelyekhez nincs szükség színinformációkra. A monokróm képek készítése szempontjából a monokróm kamera természetéből fakadóan jobban teljesít, mint az RGB kamera. A felbontóképessége és a fényáteresztő képessége egyaránt nagyobb. Az RGB kamerára egyáltalán nincs szükség, mivel a monokróm kamera önmagában is kiváló monokromatikus hatásokat állít elő.
Harmadik teszt:
A bal oldali közvetlenül monokróm üzemmódban készült, a jobb oldali RGB üzemmódban készült képből konvertálva:
Ahogy a fenti két képen is látható, a szürkeárnyalatok átmente az előbbi képen természetesebb, és a fényáteresztés mértéke is nagyobb.
Monokróm üzemmódban a Huawei P9 képes a legjobb monokróm fényképezési élményt biztosítani a monokróm kamerával. Normál üzemmódban pedig a monokróm kamera és az RGB kamera együttműködik, és a legjobb tulajdonságaikat, például a monokróm kamera nagy felbontását és fényáteresztési tényezőjét, valamint az RGB kamera színrögzítési képességét kombinálva jobb minőségű képeket készítenek.