Kapcsolódó cikkek
- Hatszorosára nőtt a roaming adatforgalom a Telekom lakossági ügyfelei körében 2016. július 24.
- VR szemüveg gyerekeknek, ami tanít? 2016. július 21.
- Díjmentesen készíti el kisvállalkozások weboldalát a Telekom 2016. július 20.
- Egyre többet mobilneteznek a vállalkozók külföldön is 2016. július 18.
- Dinamikus növekedés az online tévézésben a nyári sportesemények hatására 2016. július 16.
- Adatláz a fesztiválokon 2016. július 12.
- Jelentős fejlesztések a Telekom budapesti vezetékes hálózatán is 2016. július 11.
- Több mint félmillió next ügyfélnek duplázta meg adatkeretét a telekom 2016. július 6.
- Telekom VOLT fesztivál: duplázott az adatforgalom a tavalyihoz képest 2016. július 5.
- Fesztiválozás helyben vagy akár távolból a Telekom 4G megoldásaival 2016. június 29.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
A jövő technológiája többé nem elérhetetlen
A tenger mélyén kalandozni, virtuális lufit fújni, térben rajzolni és az alkotást minden szögből megcsodálni? Július 25-től a Magyar Telekom Allee-beli üzletében mindez lehetséges a bemutatásra kerülő dinamikusan növekvő, iparágának legfejlettebb, legélethűbb technológiával bíró készülékével, a HTC VIVE-val.
A virtuális szemüveg használhatósága jelenleg főleg a játék- és a szórakoztató ipar területén vonzza a fejlesztőket és a vásárlókat egyaránt, lehetőségei azonban messze nem merülnek ki ezekben. A technológia megváltoztatja a bevett gondolkodásmódot, a kommunikációt, az oktatást; az orvostudomány területén áttörést, az iparban és a kereskedelemben pedig elemi változást várnak a szakértők, így biztos, hogy jelentős hatással lesz a mindennapokra.
A VIVE technológia egyedisége abban áll, hogy itt „room-scale”, tehát szoba méretű, valós arányokkal találkozhat a felhasználó. A kézben tartott kontrollerek segítségével a környezet reagál a mozgásra, interaktívak a virtuális terek és tárgyak: ez tehát nem csak egy szemlélődő, hanem egy valóban interaktív virtuális megoldás. Átlagos teljesítménnyel a VR élmény sem az igazi: a kifejezetten VR technológiára tervezett új, gamereket is megcélzó számítógépek családja, az Omen PC-k teszik teljessé az élményt.
A termék – amely Magyarországon először kerül hivatalosan bemutatásra a HP- és HTC Magyarország együttműködésével – újszerűsége és keresettsége miatt eddig főleg külföldi bemutatókon, konferenciákon volt kipróbálható. Azonban most a Telekom Allee bevásárlóközpontban található üzletében bárki áthidalhatja a valós és virtuális világ közötti távolságot és átélheti a „VR élményt”.
Az érdeklődők foglalhatnak számukra megfelelő időpontot a HTC VIVE kipróbálására online a https://www.telekom.hu/htc-vive oldalon, ahol további érdekességeket, információkat is megtudhatnak.