Kapcsolódó cikkek
- Új Huawei Watch frissítések érkeztek 2016. március 4.
- Játszva tanítja a legkisebbeket a Telekom és a Nick Jr. 2018. június 7.
- Magyar Telekom: nem szűnt meg az SMS-üzenettel való telefonegyenleg-feltöltés 2018. június 6.
- Visszaélésekre alkalmas az SMS-üzenetes egyenlegfeltöltés 2018. június 5.
- On-stage túra a VR technológia segítségével 2018. május 31.
- Egész Budapesten elérhető a Telekom NarrowBand-IoT hálózata 2017. november 28.
- A Huawei bemutatta új okosóráját, a Watch 2-t 2017. február 28.
- Hódítanak a viselhető okoseszközök a digitális bennszülöttek körében 2016. szeptember 26.
- A Telekomnál holnaptól előrendelhető az iPhone 7 és az Apple Watch Series 1 2016. szeptember 16.
- A Telekom szeptember 23-án elkezdi az új Apple termékek forgalmazását 2016. szeptember 9.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Forradalmi változás a digitális eszközhasználatban
Történelmi mérföldkőhöz érkezett a hazai telekommunikációs ágazat: a Magyar Telekom kínálatában 2018. június 13-tól Magyarországon elérhetővé vált az első eSIM-képes eszköz, egy Huawei okosóra.
Az új technológia a belépő a „dolgok internetébe” (IoT), hiszen megnyitja az utat a hálózatba kötött eszközök előtt, amelyek idővel akár helyettesíthetik is a piacon ma még meghatározó szerepet játszó okostelefonokat.
2020-ra a Cisco kutatása szerint 50 milliárd eszköz csatlakozik majd mobilhálózatra, 2025-re pedig ez a szám többszörösére nőhet. Ma még nehéz elképzelni, de 5-10 éven belül így már nem az okostelefonok lehetnek a mobilhálózatok elsődleges használói, hanem más hordozható eszközök: fitneszkarkötők, okosórák, mobil vérnyomásmérők, továbbá autók és különféle szenzorok. Az összekapcsolt eszközök futurisztikus, de már az ajtónkon kopogtató csodálatos világába a rohamos tempóban fejlődő eSIM technológia jelenti a vízumot.
A hagyományos SIM kártyákat felváltó beépített SIM (embedded SIM, eSIM) mindössze 6x5 milliméteres, így kisméretű eszközökben is könnyen elfér. És ami talán ennél is fontosabb, a szolgáltatás igénybevételéhez a továbbiakban nem szükséges a szolgáltatótól fizikai SIM kártyát átvenni és azt a készülékbe helyezni, hanem elegendő a szerződés megkötését követően az interneten keresztül letölteni a felhasználói SIM-profilt. A hagyományos SIM kártyák cseréjével (pl. kisebb kártyát használó készülék vásárlásakor) járó munkafolyamat is egyszerűbbé válik, és ez a mobilszolgáltatók oldalán a hatékonyság növekedésével jár. Az újításnak várhatóan az iparág jövőjére is komoly hatása lesz.
Az új technológia, amely megfelel a GSMA (Global System for Mobile Communications – a világ legnagyobb, mobil szolgáltatókat tömörítő és azok érdekképviseletét ellátó egyesülete) közelmúltban elfogadott, magas biztonsági követelményeknek megfelelő nemzetközi szabványának, immár Magyarországon is kipróbálható: a Telekom elsőként a Huawei Watch 2 okosórát forgalmazza az eSIM-képes eszközök közül. Ezt idővel további eSIM-képes eszközök is követik majd a Telekom kínálatában, ahogy növekszik az igény a helytől és a mobiltelefontól független használhatóság iránt.
„A Magyarország régiós versenyképességében kulcsszerepet játszó digitális transzformációban nagy horderejű előrelépést jelent az eSIM technológia bevezetése” – mondta Pereszlényi Zoltán marketing és értékesítés menedzsment igazgató a Magyar Telekom első virtuális sajtótájékoztatóján. Hozzátette: „számításaik szerint öt éven belül minden felhasználónak átlagosan tíz hálózatba kötött eszköze lesz, ezért idővel egyre több eSIM-képes készüléket és rájuk épülő szolgáltatást fogunk bevezetni. Az új technológia elterjedése az ügyfelek számára nagyobb ügyfélélményt hoz majd, hiszen kényelmesen, online rendelhetik meg és aktiválhatják mobil előfizetésüket.”
Az eSIM megoldás bevezetése a magyar piacra egy többlépcsős fejlesztés első lépéseként, egyelőre tesztprogram keretében indult el. Az eSIM-et tartalmazó eszközt használni kívánó ügyfelek a hagyományos SIM kártya helyett egy aktiváló kódot kapnak majd QR kód formájában. A wifin keresztül az internetre csatlakoztatott készülék ezt beolvasva tölti le a beépített SIM chipre (eSIM) a szolgáltatói profilt, ezt követően aktiválódik a SIM, és kezdhető meg a szolgáltatás igénybevétele. Az eSIM meglévő vagy új havidíjas előfizetéssel, illetve azokhoz igénybe vehető DuoNet opcióval lesz elérhető lakossági, és Tandem opcióval üzleti ügyfelek részére.
További részletek és feltételek a Telekom honlapján olvashatók.