Kapcsolódó cikkek
- Új felülettel, új tartalommal a Samsung "egészség" alkalmazása 2018. szeptember 22.
- Megújult "egészség" apllikáció a Samsung telefonokon 2018. szeptember 22.
- Overwatch játékosoknak segít az Omnicoach 2018. november 7.
- Az Oneo forradalmasítja a webfejlesztést 2018. november 3.
- Zabolázza meg a mobil eszközöket az új ZENworks csomaggal! 2018. október 25.
- A fejlődő országban a lányok mobilhasználata jóval alacsonyabb, mint a fiúké 2018. október 15.
- Nem tartjuk a lépést a nyugattal televíziózás terén? 2018. október 2.
- Elérhetők a G DATA vírusirtó szoftvereinek új verziói 2018. szeptember 24.
- Elmosódó határok a munka és a magánélet között 2018. augusztus 27.
- Ha a szemünk a legfontosabb érzékszervünk, vajon miért nem védjük jobban? 2018. július 5.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Óvjuk egészségünket a Szemfüles szoftverével!
A nagyobb cégek már jobban törődnek a munkavállalóik egészségével, de akik vállalkozóként saját alkalmazottjuk, azok hajlamosak kizsákmányolni magukat, hiszen előírások és figyelmeztetések híján, kevésbé figyelnek oda az egészségük megőrzésére és általánosan kijelenthető, hogy nincsenek tisztában a negatív következményekkel.
Ezt a Szemfüles Kft. egészségmegőrző szoftverével végzett saját felmérései is alátámasztják; a kkv-knál, nagyvállalatoknál már a néhány hetes, ingyenes tesztidőszakok eredményei is egyértelműen mutatják, hogy szemünk védelméért sokkal többet kell és lehet is tenni. A Szemfüles a nagyvállalati megoldása után mostantól az egyéni vállalkozók részére is elérhetővé tette a számítógép előtt dolgozóknak támogatást nyújtó, hatékonyságnövelő szoftverét. Az eddig alapvetően pislogásra és monitor-szem távolságra figyelmeztető megoldást a magyar startup új funkciókkal egészítette ki, a monitor előtt ülők egyenletes teljesítményének elérése érdekében.
A számítógépes alkalmazás orvosi háttérrel rendelkező, bevált egészségügyi monitoring és kezelési programokkal is bővült, amelyhez a szakmai hátteret a Péterfy Sándor utcai kórház szemész szakorvosai szolgáltatják, akik a megfelelő kontroll és javasolt vizsgálatokat Európa egyik legmodernebb eszközparkjában végzik.
A Szemfüles 100 könyvelő megkérdezésével végzett, saját kutatásából kiderült, hogy a válaszadók 90 százaléka legalább 8 órát dolgozik egy nap monitor előtt, és csupán 22 százalékuk tudta, hogy a normális gyakoriságú, percenként 12-15 pislogással megakadályozható lenne a számítógép használata közbeni szem kiszáradása és elfáradása; a megfelelő monitortávolsággal (a szemünktől kb. 50-70 centiméter távolságra) pedig csak 26 százalékuk volt tisztában.
„Általában a munkanap végén tör ránk a megszokott érzés: ég a szemünk, fáj a fejünk és a hátunk, érzékeny a csuklónk, merev a nyakunk és dehidratáltak vagyunk. A kutatásunk elkeserítő eredménye arra sarkalt bennünket, hogy a megelőző szoftverünket az egyéni vállalkozók, munkavégzők számára is elérhetővé tegyük” – mondta Fári Tamás ötletgazda, ügyvezető, majd hozzátette, hogy a Szemfülessel az egészségtudatos munkavállalóknak és munkaadóknak is óriási segítséget nyújtanak, hiszen a munkaerő elégedettsége és megtartása az egyik legkritikusabb dolog egy cég életében. Az eddigi tapasztalataik szerint, a most már korlátlan funkciókkal beállítható szoftver használatával 10-30 százalékkal csökkenthető a táppénzes napok száma, és 15-20 százalékkal növelhető a monitor előtt dolgozó kollégák hatékonysága. A kft. azzal is szeretné segíteni a leendő felhasználókat, hogy pár hetes, ingyenes tesztidőszakot tesz lehetővé számukra.
Az elmerült munka közben – amellett, hogy a dolgozó a monitorhoz közel hajolva és hunyorogva, pislogás nélkül néz esetleg egy táblázatot több órán keresztül (pl. az informatikus, a pénzügyes, a grafikus, az online marketinges vagy a könyvelő), – hajlamos megfeledkezni a rendszeres vízivásról, a szemtornáról, az 50 perces munka után járó 10 perces monitor nélküli munkaidőről, a székből felállásról és egyéb megelőző tevékenységekről. Szerencsére már elérhető mindenki számára az a megoldás, ami ezekre figyelmeztet (akár saját ütemű pihenőidő tervezésével együtt), a kamera nélküli móddal és a billentyűzet leütés- és egérkattintás-számlálóval is kiegészülve.
Aki ülőmunkát végez és a munkaidejének hozzávetőleg 80 százalékát monitor előtt tölti, - ehhez hozzáadva a tévénézés, mobilozás stb. idejét, - annak akár 17 évet is jelenthet az életéből a különböző képernyők nézése. Hosszú távon a képernyő előtti munkavégzés mellett romlik a szemfelszín állapota, és jelentős százalékban alakulnak ki száraz szem panaszok (szúró-, égő-, fáradt szem érzés), melyek rontják a dolgozó látás- és életminőségét. A pislogás biztosítja a szemfelszínt borító könnyfilm megfelelő eloszlását, melynek hiánya a szem száradásához vezet. Ennek következtében károsodhat a szemet borító hámfelszín is, amely által fogékonyabb az egyén a szemfelszíni fertőzésekre, valamint számítógépes látási szindrómához is vezethet, ami a szemszárazság, a szemfájdalom, a fejfájás és a kimerültség együttese.