Kapcsolódó cikkek
- Megérkezett Magyarországra az LG új csúcskategóriás, díjnyertes óriásmonitora 2016. február 15.
- Az ötkamerás LG V40 okostelefon a legjobb innovációnak járó díjat nyerte el 2018. november 15.
- Titkos házimozi-fesztivált rendez az LG 2018. november 8.
- Igazi moziélmény a nappaliban 2018. október 18.
- Az LG a sikeres G7 platformjára épülő új modelleket mutat be 2018. szeptember 5.
- Az LG vezetői a mesterséges intelligencia jövőjét vázolták fel az 2018-as IFA nyitóbeszédében 2018. szeptember 3.
- Az LG mesterséges intelligenciát alkalmazó termékek egész sorát mutatja be a 2018-as IFA-n 2018. augusztus 31.
- Az LG az IFA-n mutatja be a világ első 8K OLED televízióját 2018. augusztus 29.
- Az LG további termékekkel bővíti prémium termékcsaládját 2018. augusztus 28.
- Az LG új orvosi képalkotó eszközöket mutatott be a Medica 2017 szakkiállításon 2017. november 30.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Új LG egészségügyi monitorok segítik az orvosok munkáját
Magyarországon is bevezette egészségügyi — klinikai és sebészeti — monitorait és digitális röntgen megoldásait az LG Electronics (LG) röviddel azután, hogy a dél-koreai vállalat az idén belépett az orvosi képalkotás globális piacára.
Az orvosi ellátás során akár életeket is menthet a képalkotó diagnosztika gyorsasága és pontossága. Az LG Electronics kifejezetten e területekre fókuszált, amikor az idén a klinikai és sebészeti monitoraival, valamint digitális érzékelőivel belépett az orvosi képalkotás piacára. Az új termékek speciális megoldásokkal könnyítik meg a különféle szakterületek mindennapi munkáját.
„Az egészségügyi monitorok üzletága az LG-nél vadonatúj, világviszonylatban az idén indítottuk útnak. Úgy látjuk, hogy az IT-szektorban, azon belül is a monitor- és kijelzőgyártásban szerzett technológiai tapasztalataink alapján vezető szerepet tölthetünk be az óriási potenciállal rendelkező egészségiparban is” — mondta Darren Jang, a dél-koreai társaság IT-termékekért felelős regionális vezetője.
Digitális röntgen
Az LG a digitális röntgenfelvétel elkészítésétől az elkészült kép megjelenítéséig számos professzionális megoldást kínál a képalkotó diagnosztika számára: digitális CsI AED technológiájú röntgen érzékelői kiváló minőségben készítik el a felvételeket, miközben ellenállóak a legalább 1 mm méretű objektumokkal és a felvételkészítés során a készülékre kerülő folyadékokkal szemben. Mivel mindkét érzékelő 3 másodperc alatt továbbítja az elkészült röntgenképet a vezetéken keresztül csatlakoztatott diagnosztikai monitorra, vezeték nélküli használat esetén pedig mindez csupán 6 másodpercet vesz igénybe, a röntgenszoba és a diagnosztika közötti kommunikáció a lehető leggyorsabb lesz.
Klinikai monitorok
A diagnosztikában kifejezetten fontos, hogy a kijelző tökéletesen jelenítse meg a szürke minden árnyalatát. Az LG klinikai ellenőrző monitorai (19HK312C és 27HJ712C modellek) megfelelnek a DICOM Part 14 szabványnak, amely az amerikai elektronikai gyártók szövetsége (National Electrical Manufacturers Association — NEMA) és az Amerikai Radiológiai Testület (American College of Radiology) szigorú iránymutatása az orvosi képalkotási célokra használt kijelzők szürkeárnyalatos színmegjelenítésére és a termékek minőségére vonatkozóan. Mivel a kórházi eszközök intenzív használatnak vannak kitéve, az LG kijelzőiben egy érzékelő folyamatosan méri a monitor háttérvilágításának stabilitását, és automatikusan kompenzálja az elöregedés által előidézett fényerő-ingadozásokat.
Kényelmesebb és biztonságos munkavégzés
Az orvosok és ápolók minden nap hosszú órákat töltenek a képernyők előtt, a vibráló kijelzők pedig szemfáradtságot és látásromlást okozhatnak. Az LG klinikai monitorainak kényelmi funkciói közé tartozik az olvasómód, amely a kék fény mennyiségének csökkentésével optimális körülményeket biztosít a hosszabb jelentések vagy leletek olvasásához. A Flicker Safe funkció csökkenti a képernyő esetleges vibrálását, így akár hosszabb ideig is kényelmes a számítógép képernyőjét nézni. Míg a 19HK312C különlegessége az antimikrobiális — az esetlegesen a termék borítására kerülő baktériumok szaporodását gátló — burkolat, a 27HJ712C széles, akár 178 fokos betekintési szög esetén is tökéletesen jeleníti meg a színeket, így egyszerre több szakorvos is kényelmesen nézheti a képernyőt.
Sebészeti megoldások
Az LG kifejezetten műtőtermi felhasználásra fejlesztette ki 27 hüvelykes, 8 MP felbontású megjelenítőjét (27HJ7105). Mivel a kijelző az sRGB színtér 115 százalékát képes megjeleníteni, a mélyvörös színspektrum minden tónusa jól kivehető a képernyőn. Mindez egy műtét közben akár életeket is menthet, hiszen a tökéletes színvisszaadás nagyban megkönnyíti a sebész munkáját, főleg laparoszkópos beavatkozások esetén. Ez a megjelenítő is megfelel a DICOM Part 14 szabványnak, fényereje pedig a műtő fényviszonyaihoz alkalmazkodik. A kijelző IP35-ös, a készülékház pedig IP32-es minősítést kapott, a tehát monitor védett a vízzel, a porral és azokkal a folyadékokkal szemben, amelyekkel a műtét során érintkezhet.
Az LG klinikai és sebészeti monitorai, valamint digitális érzékelői már Magyarországon is elérhetők.
További információ: https://www.lg.com/hu/orvosi-monitorok