Kapcsolódó cikkek
- Hátulról is látható az LG szupervékony OLED kijelzőjének képe 2016. március 1.
- Profi konferenciabeszélgetések otthonról 2020. november 29.
- Tökéletes képi világ, lenyűgöző hangzás és a legújabb játékfunkciók 2020. november 27.
- Az elforgatható kijelzős LG WING teljesen új felhasználói élményt kínál 2020. október 28.
- Megérkeztek az LG ergonomikus kialakítású monitorai 2020. október 19.
- Újabb K-szériás telefonokkal bővíti kínálatát az LG 2020. október 5.
- A világ legjobb gamercsapatai az LG UltraGear kijelzőin küzdenek meg egymással 2020. szeptember 29.
- Virtuális túrákkal mutatja be új üzleti kijelzőit az LG 2020. szeptember 27.
- Az LG MAGNIT elképesztő képminőséget kínál valósághű színekkel 2020. szeptember 15.
- Az új LG WING okostelefon újraértelmezi a mobilhasználatot 2020. szeptember 15.
Legfrissebb híreink
- Dubajban debütáltak a Huawei legújabb okoseszközei
- Az AGON by AOC megtartotta globális 1. pozícióját 2024 1-3. negyedévében gaming monitorok terén
- Sztárok és mindennapi furcsaságok: ez érdekelte leginkább a magyarokat
- Erre kell figyelni új mobiltelefon vásárlásakor!
- Készüljünk aktívan a karácsonyra – hasznos appok a HONOR-tól
Így lehet ösztönző egy otthoni munkaállomás
Idén életterünket az otthonunkra kellett korlátoznunk: ugyanabban a lakásban kellett megoldanunk a testmozgást, a kikapcsolódást, a gyereknevelést és természetesen a munkát is. Utóbbi esetében így elmaradt az elindulás és a hazaérkezés érzése, ami a munkaidőnk határait teljesen elmosta. Az LG szakértői most öt hasznos tippet gyűjtöttek össze, melyek a segítségünkre lehetnek abban, hogy mentálisan és fizikailag is elkülönítsük otthoni irodánkat, és igazi inspiráló munkakörnyezetet alakítsunk ki otthon.
1. Legyen egy kijelölt helye a munkának
Ha home office-ra kényszerültünk, a legfontosabb, hogy ne a kanapén vagy az ágyban fekve próbáljunk jól teljesíteni, hanem jelöljünk ki egy kifejezetten a munkára szánt helyet a lakásban. Fontos, hogy olyan környezetet alakítsunk ki, ami segít a koncentrálásban, inspirál és ami fizikailag is elkülönül a magánéletünktől. Ehhez nincs szükség külön dolgozószobára vagy nagyméretű lakásra – elegendő egy kisebb íróasztal a nappaliban, amit a személyes munkaállomásunknak nevezünk ki. Így kevésbé fog csábítani a konyha és a kanapé is, és a munka végeztével, az asztaltól felállva úgy érezhetjük majd, hogy tényleg befejeztük az aznapi munkát.
2. Tegyük személyessé otthoni irodánkat
Bár a házi irodánk el kell, hogy különüljön a magánéletünk egyéb színhelyeitől a lakásban, mégis érdemes olyan munkaállomást kialakítanunk, amely tükrözi személyiségünket. Munka közben is érdemes olyan tárgyakkal körülvennünk magunkat, melyek inspirálnak és kellemes hangulatot teremtenek – így a munkához is több kedvünk lesz! Ha tehetjük, vonjuk be a természetet: üljünk közel az ablakhoz, hogy természetes fényforrásunk legyen, és néha pihentessük meg a szemünket a kinti fákon, madarakon. Ugyanígy természetközeli hangulatot adhat néhány szál friss, vágott virág vagy egy cserepes növény az asztalon.
3. Ergonomikus munkaállomás
Azért, hogy az otthoni munkaállomásunk előtt töltött idő kellemes és kényelmes legyen, érdemes kiemelt figyelmet fordítanunk az ergonómiára. A legideálisabb eset az, amikor külön monitorunk és billentyűzetünk van, hiszen a gerincünknek az a legjobb, ha az elsődlegesen használt kijelzőt szemmagasságban helyezzük el. Ha a legrugalmasabb megoldást keressük, válasszunk olyan monitort – például az LG Ergo szériás kijelzőit – amely több irányban, kényelmesen mozgatható és forgatható, így kifejezetten hasznos azok számára, akik egész napokat töltenek a képernyő előtt. A laptopok kijelzője általában 12 és 17 hüvelyk közötti, míg a legelterjedtebb irodai monitorok általában 24 és 27 hüvelyk közöttiek – az LG tippje, hogy otthonra egy legalább 27 hüvelykes, ergonomikus talppal rendelkező modellt válasszunk a tökéletes kényelemért.
4. Rendszerezzünk
Azért, hogy az otthon töltött idő alatt feladataink ne távoli kötelességeknek tűnjenek, érdemes lehet visszanyúlnunk a régi, jól bevált iskolai módszereinkhez. Egy parafa- vagy mágnestáblán rögtön kézzelfoghatóbbá válnak majd a feladatok, ráadásul elvégzésük után még jobb érzés lesz kihúzni vagy letörölni őket. A legfontosabb információkat így anélkül láthatjuk magunk előtt, hogy jegyzetek, online meetingcsoportok vagy dokumentumok között kellene keresgélnünk – ráadásul egy ilyen rendszer sokkal inspirálóbb is lesz, amivel aztán hatékonyabbak lehetünk a munkában.
+1: Tartsunk szünetet
Fontos, hogy félóránként-óránként keljünk fel a gép elől és mozgassuk meg magunkat, végezzünk néhány tornagyakorlatot és tornáztassuk meg a szemünket is. Ha nagyon belemerülnénk a munkába, állítsunk be a telefonunkon időzítőt, hogy rendszeresen figyelmeztessen a mozgásra és a folyadékpótlásra.