Kapcsolódó cikkek
- A hibrid munkavégzésre fókuszál a Cisco 2021. január 11.
- Hatékonyabb távoktatás és távmunka 2020. április 16.
- Elindult a Zyxel online támogató központja 2020. április 14.
- A Cisco előrejelzése szerint 2023-ra a mobilkapcsolatok több mint 10%-a 5G kapcsolat lesz 2020. február 23.
- A Cisco bemutatta a jövő internetére vonatkozó stratégiáját 2020. január 13.
- A Cisco új generációs Wi-Fi 6 megoldásokkal bővíti hálózati portfólióját 2019. június 17.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Cisco Webex innováció
A Cisco bejelentette, hogy a Webex online konferencia platformon elérhetővé teszi a valós idejű fordítási funkciót, valamint a rendelkezésre álló nyelvek palettáját is jelentősen bővítette: a több mint 100 nyelv között a magyar is megtalálható. A kibővített valós idejű fordítás márciustól jelenik meg a Webex felületén próbaverzióként, májustól pedig megrendelhetővé és mindenki számára elérhetővé válik.
A globális vállalati működés egyik legnagyobb kihívását a nyelvi akadályok jelentik. Az angolról több mint 100 nyelvre történő fordítás által a felhasználók aktívabban vehetnek részt a megbeszéléseken, és hatékonyabban kommunikálhatnak egymással.
„Az angolról elérhető valós idejű fordítás tapasztalataink szerint jelenleg elsősorban azoknak segít, akiknek egy sokszereplős, hosszabb megbeszélés követése nehézséget okoz. Nem vesznek el fontos információk, nem kell újabb megbeszéléseket szervezni, hogy újra átbeszéljék a teendőket azokkal a kollégákkal, akik nyelvi akadályok miatt nem tudták követni az előzőekben elhangzottakat. Emellett a megbeszélések leirata utólag is megtekinthető, sőt szövegesen kereshető. Céges szinten ezáltal egy sokkal szélesebb potenciális munkavállalói kör nyílik meg: függetlenül a nyelvi, generációs vagy földrajzi korlátoktól.” - mondta Németh Zoltán, a Cisco Magyarország együttműködéses technológiákért felelős vezetője.
A Metrigy intelligens virtuális asszisztensekről szóló felméréséből kiderül, hogy a megkérdezettek közel 24 százalékának vannak olyan megbeszélései, amelyen nem angol anyanyelvű emberek is részt vesznek. A válaszadók több mint fele ezért rendszerint egy harmadik fél szolgáltatásait veszi igénybe a megbeszélések más nyelvekre történő fordításához (ez meetingenként átlagosan 172 amerikai dollár költséget jelent). A fordításra képes intelligens virtuális asszisztensek integrálása jelentősen csökkenti vagy akár teljesen meg is szüntetheti ezt a költséget.
Mindeközben egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy az irodai alkalmazottak számára a jövő a hibrid és rugalmas munkavégzésé: a munkatársak egy része otthonról, míg mások az irodából dolgoznak, és a megbeszélések 98%-hoz legalább egy távoli résztvevő is csatlakozik majd. Ennek következtében sok szervezet gondolja újra és alakítja át az irodahelyiségeit, az irodába való visszatérés több „hotdeskinget”, vagyis flexibilis ülésrendet hozhat magával az alkalmazottak számára. A Cisco Webex együttműködési platform részeként a Cisco számos hardveres videókonferencia eszközt is kínál, a hibrid megbeszélésekhez. A legújabb bejelentések teljes listáját ez a blog tartalmazza.