Kapcsolódó cikkek
- Ügyintézési céllal továbbra is látogathatják az üzleteket a Vodafone ügyfelei 2021. március 10.
- A Vodafone Magyarország megújította frekvenciakészletét 2021. január 29.
- Vodafone 5G fejlesztések Budapesten és környékén 2020. október 16.
- Digitális Tanterem szolgáltatás a Vodafone kínálatában 2020. május 29.
- Díjmentes 100 percet ad a Vodafone az idősebb ügyfeleknek 2020. április 5.
- A Vodafone folytatja 5G-s hálózatának kiépítését 2020. március 27.
- Plusz 15 GB igényelhető adatkerettel segít a Vodafone 2020. március 21.
- Ingyenes oktatási és szórakoztató tartalmak a Vodafone-tól 2020. március 16.
- 100 GB adat Valentin-napra a Vodafone-tól 2020. február 13.
- Elindult az ÉletMentő applikáció 2020. január 23.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Az érettségit megelőző időszakban 42 ezer GB adatforgalmat tett ingyenessé a Vodafone
Az érettségi közeledtével, idén márciusban és áprilisban duplájára nőtt a mobil adatforgalom azokon az oktatási oldalakon, melyeket a Vodafone Magyarország a távoktatás időszakában tett adatforgalom használata nélkül elérhetővé a diákok és a pedagógusok számára. A szolgáltató közlése szerint a felsőoktatáshoz kapcsolódó oldalakon ez a növekedés még markánsabb: négyszeres emelkedést tapasztaltak az érettségi időszakhoz közeledve. Tavaly március óta a Vodafone Magyarország több mint 50 weboldalt tett adatforgalom használata nélkül elérhetővé, melyek kapcsán összesen 42 ezer GB-nyi adatforgalom keletkezett volna.
A tavaly márciusban elrendelt veszélyhelyzet miatt szinte az egész ország átállt a távoli munkavégzésre, illetve az otthoni tanulásra – a telekommunikációs szolgáltatókra pedig minden korábbinál fontosabb szerep hárult. A Vodafone Magyarország ennek megfelelően folyamatosan vezette be azokat a segítő intézkedéseket, szolgáltatásokat, melyekkel a lakosságot, ezen belül is a diákokat, szülőket és pedagógusokat kívánta támogatni. Ezen intézkedések egyike volt, hogy a Vodafone adatforgalom használata nélkül tette elérhetővé egyrészt a közérdekű – így központi információs, álláskereső és iparkamarákhoz köthető – weboldalakat a lakosság támogatása érdekében, másrészt a különböző oktatási portálokat a tanárok és diákok segítése érdekében.
A szolgáltató tavaly március óta több mint 50 ilyen weboldalt tett adathasználat nélkül elérhetővé, melyeken az iskolanyitásokig 42 ezer GB adatforgalom keletkezett, amit a szolgáltató nem számlázott ki ügyfeleinek. Ez egy átlagos 2,6MB-os normál weboldalbetöltéssel számolva ez körülbelül 16 millió adatforgalom-mentes oldalbetöltés jelent.
A Vodafone Magyarország emellett jelentős adatforgalmi növekedést tapasztalt az érintett oktatási oldalakon az érettségit megelőző időszakban. Ennek kapcsán Dr. Orbán Anita, a Vodafone Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese elmondta: „Idén márciusban és áprilisban, az érettségi felkészülési időszakban jelentősen megnövekedett az adatfogyasztás ezeken az oldalakon, hiszen duplájára nőtt az adatforgalom a Vodafone ügyfelei számára adatforgalom használata nélkül elérhetővé tett összes weboldal tekintetében. Az oktatási portálok esetében volt ez a trend a legerősebb, esetenként akár négyszer több adatt fogyott az idei év korábbi időszakához képest. Ez is azt mutatja, hogy segítő intézkedéseink valóban célba értek és valós segítséget nyújthattunk a diákok és pedagógusok számára, amikor arra a legnagyobb szükség volt.”
Egyéb távoktatást segítő intézkedések a Vodafone-tól
A Vodafone Magyarország az adathasználat nélkül elérhető oktatási tartalmak mellett számos, a távoktatást és a digitális oktatást segítő intézkedést, szolgáltatást vezetett be a pandémia kezdete óta. Ezek közé tartozik a vállalat Digitális Tanterem szolgáltatása, amely a piacon egyedülálló módon egyaránt lehetővé teszi az offline, online és hibrid oktatást. A Digitális Tanterem szolgáltatásnak köszönhetően immár 28 ezer diák és 1200 pedagógus részesül minőségi digitális oktatásban. A pedagógusok munkáját hivatott segíteni továbbá a Vodafone Alapítvány ingyenesen igénybe vehető, államilag akkreditált digitális kompetenciafejlesztő e-learning továbbképzése, amely a digitális pedagógia alapjaitól indulva vezeti a pedagógusokat a tanteremben és azon kívül alkalmazható digitális felületek és módszerek használatában, gyakorlati alkalmazásában. Szintén a Vodafone Alapítvány e-learning képzései között érhető el a Netszülő képzés, amely szakemberek által kialakított modulokon keresztül nyújt segítséget a szülőknek abban, hogy megismerjék és megértsék azt az online világot, amely egyre meghatározóbb szerepet tölt be gyerekeik életében.