Kapcsolódó cikkek
- A HONOR uralta 2024 elején a kínai okostelefonos piacot 2024. április 26.
- Óvjuk a szemünket telefonhasználat közben is 2024. április 21.
- HONOR: Így készíthetjük a legszebb képeket 2024. április 11.
- A HONOR Magic Moments Awards az okostelefonos fotózás művészetét ünnepli 2024. április 5.
- Tippek, hogy húsvétkor tojásokat kelljen csak keresni, hasznos appokat ne! 2024. március 31.
- A világ legjobb fényképezős okostelefonja a HONOR Magic6 Pro 2024. március 20.
- Hasznos alkalmazások (nem csak) a jó időhöz 2024. március 14.
- Ilyen jól még nem teljesített okostelefon a DXOMARK teszteken 2024. március 12.
- Mesterséges intelligenciák az okos készülékekben 2024. március 5.
- Megszámolni is nehéz mennyi díjat kapott a HONOR 2024. március 1.
Legfrissebb híreink
- Újgenerációs termékekkel érkezik szeptemberben a piacvezető viselhető okoseszköz-gyártó
- Az AOC a mainstream játékra koncentrál
- A Sony bemutatja a 3,5 mm-es tápellátással kompatibilis ECM-L1 csíptetős mikrofont
- Netflix, Disney+ és YouTube egy 4K projektorba építve
- Hét Samsung TV kapott VDE tanusítványt
Az akkumulátor a telefon lelke
A HONOR készülékei, a kedvező árútól a csúcskategóriásig kiváló akkumulátor üzemidővel rendelkeznek, mérsékelt igénybevétel mellett akár egész nap használhatóak. Ettől függetlenül azonban érdemes figyelni arra, hogy miként tudjuk a leghatékonyabban kihasználni az üzemidőt, hogy még véletlenül se merüljön le okostelefonunk.
Szabályozzuk a fényerőt – Akkumulátorunkat – és persze szemünket is – jobban kímélhetjük, ha megfelelően állítjuk be a telefon fényerejét. Nagyobb napfényben segíti a láthatóságot a magasabb fokozat, de sötétben ez felesleges. A HONOR készülékei szerencsére a napszak változásával együtt automatikusan kalibrálják a fényerőt, de mi magunk is szabályozhatjuk, hogy ne merítsük telefonunkat.
Kalibráljuk a kijelző záróképernyőjét – A záróképernyő hasznos információkat tud megjeleníteni: például az időt vagy a beérkezett üzeneteket, értesítéseket. Sőt, látványos képeket, animációkat is megjeleníthetünk, ezek azonban van, hogy feleslegesek. Ha egész nap zsebünkben, táskánkban van a telefon, és csak ritkán tekintünk rá, célszerű lehet kikapcsolni egyes funkciókat, majd beállítani őket ismét, ha szükségünk van rájuk.
Állítsuk be az automatikus lezárást – Könnyen előfordulhat, hogy böngészés, üzenetváltás után letesszük a telefonunkat, de nem zárjuk le. A biztonsági okok mellett az energiatakarékosság szempontjából is hasznos lehet rövidre állítani az automatikus képernyőzárat, egyrészt hogy illetéktelenek ne férjenek hozzá telefonunkhoz, másrészt az akkumulátor se merüljön annyira gyorsan.
Kapcsoljuk ki a Wi-Fi-t, Bluetooth-t vagy mobiladatokat – még ha nem is használjuk okostelefonunkat, az folyamatosan jeleket küld és fogad. Előfordulhat, hogy nincs szükségünk erre – nem várunk hívást, üzenetet –, vagy épp olyan helyen vagyunk, ahol mindennek nincs jelentősége. Ilyenkor (például egy moziban vagy egy színházi előadás előtt) célszerű kikapcsolni a Wi-Fi-t, a mobiladatokat vagy a Bluetooth-t, illetve esetleg repülő üzemmódra állítani a készüléket, ezzel is minimalizálva a fogyasztást.
Álljunk energiatakarékos módra – A HONOR készülékei számos hasznos energiatakarékossági funkcióval bírnak, amiket a beállításoknál érhetünk el. Ezek korlátozhatják a hálózati kapcsolatokat, a szinkronizálást, a helymeghatározást, vagy csökkenthetik a képfrissítési rátát. Egy hasznos ábrán keresztül láthatjuk a fogyasztást és azt, hogy mely alkalmazások mennyi energiát követelnek meg – és le is állíthatjuk ezeket.