Legfrissebb híreink
- Zed Nelson lett az év fotósa a 2025-ös Sony World Photography Awards-on
- A HONOR és a Google Cloud áttörést hozó AI funkciókkal készíti fel a jövő okostelefonjait
- Xiaomi 15 Ultra: Profi fotózás még extrém fényviszonyok között is
- Ismerkedés egyszerűen – Próbáld ki a Viber Datinget!
- Mozivászon a zsebedben – Megérkezett az új ViewSonic projektor
Testközelben: LG KC910
Módunkban volt kipróbálni az LG KC910-es készülékét. Ami rögtön megfogott, hogy nem Windows operációs rendszerrel rendelkezik, hanem a Viewty-ből ismert menürendszerrel találkozhatunk. A teljes érintés érzékeny kijelző jól használható, persze hazudnék ha nem hiányzott volna a billentyűzet, igaz nekem mindig hiányzik... Nézzük a készülékről, menürendszeréről és a Suit-ról készült fotókat.
A készülék megjelenése nem mondható különösen lélegzetelállítónak, de rondának semmiképp nem mondanám. Olyan trendi, nincs billentyűzet (azért van 3!), van tapizható kijelző. Ha valaki eltörte a tükröt otthon, a Renoir még a borotválkozásban is segít! Ez különösen napos időben problémás, mert szinte semmit nem látni a kijelzőből. De ne legyünk álságosak, szinte egyik (ha nem mind) hasonló készülék sem szerencsésebb ilyen szempontból! Nézzük meg egy kis összehasonlítást a készülékről.
A specifikáció átvizsgálásából kiderülhet, mindent tud a készülék ami manapság fontos, talán még többet is. A következő fotókon a menürendszerbe kaphatunk betekintést, ami logikus, bár megszokásához időre van szükség.
Talán sokan nem is tudják, a Nokia mellet más készülékek is rendelkeznek PC suit-al! Nagyon hasznos programok ezek, mert a készülékünk adatait könnyedén átvihetjük a PC-re és viszont. Megoldható a biztonsági mentés és a szinkronizálás is.


A készülékhez kapott CD tartalmaz egy DivX konvertert is, aminek segítségével a kijelző számára is fogyasztható méretre igazíthatjuk kedvenc filmjeinket, és indulhat a mozizás. Az LG KC910 nem igényel segédprogramot, gond nélkül viszi a DivX és Xvid formátumú filmeket. A hangzásról a beépített Dolby hangszórók gondoskodnak.









Végezetül következzenek a képek, amit a 8 megapixeles kamera készít, automata beállítással. Nem tudom ki hogy van vele, de én nem estem hasra. Nekem még mindig a Sony Ericson K800i képalkotása a nyerő. A Renoir maximális felbontása 3264 x 2448 pixel, ezt használtam az alább látható képeknél is. Természetesen van mód, hogy válasszunk kisebb felbontást (5, 3, 2 és 1 megapixeles, valamint VGA és QVGA ), valamint további beállítások is eszközölhetők, nálam gyakorlottabb fotósok részére!