Kapcsolódó cikkek
- Magyar 3D filmek ingyen a UPC videotárában 2012. február 23.
- Sony „3D Experience” – Már hazánkban is 2011. december 9.
- Epson multimédiás szemüveg: nagyképernyős 3D moziélmény 2011. november 21.
- Lehetőségek tárházai - Okostévék az LG-től 2011. október 12.
- Hi-tech szórakoztatóközpont - Toshiba Qosmio DX730 2011. szeptember 2.
- Ha a 3D-től fáj a fejed, használj 2D-s szemüveget! 2011. augusztus 31.
- MP3 HD kompatibilis hordozható médialejátszók a Samsungtól 2011. augusztus 31.
- Szívós Full HD videókamera - Samsung W200 2011. augusztus 12.
- 2012-re fele ennyiért is vehetünk Microsoft telefont 2011. július 13.
Legfrissebb híreink
- Az LG új üzleti kijelzői hamarosan még több testreszabható funkciót kínálnak
- Érkezik az ipari szintű, 16 portos, 10 GbE-s QNAP switch
- A Xiaomi megerősíti az AIoT szegmenst az új termékeivel
- A Sony World Photography Awards bejelenti a 2025-ös diák és ifjúsági verseny shortlistes fotográfusait
- A professzionális fényképezés és a kiemelkedő tartósság találkozása
Egységes Full-HD 3D szemüvegek
A Sony, a Panasonic, a Samsung és az X6D Limited (XPAND 3D) sikeres megegyezés után novemberben elindította a „Full HD 3D Glasses Initiative” programot annak érdekében, hogy a 3D aktív záras szemüvegek egységes szabvány szerint készüljenek a teljes fogyasztói elektronikai szegmensben.
A szabvány hatókörébe az infravörös (IR), a Bluetooth-os és a rádiófrekvenciás (RF) rendszerű 3D aktív szemüvegek kerülnek. A példátlan iparági összefogás elsődleges célja, hogy a vezető vállalatok technológiai eredményeit egyesítve a Full HD 3D kép még tökéletesebb minőségűvé váljon. Az aktív 3D technológia ugyanis lehetővé teszi, hogy a kép mindkét szemhez külön-külön eljusson, az IR protokoll és a Bluetooth® technológia pedig a készülékek és szemüvegek közötti kommunikációt tökéletesíti, vagyis szavatolja a nagyobb mozgásszabadságot televíziózás közben.
A kezdeményezés emellett megoldja a különböző gyártók berendezései közötti inkompatibilitás problémáját, vagyis azt, hogy egy gyártó monitorja csak a hozzá tartozó szemüveggel nézhető. Az inkompatibilitás sok kellemetlenséget okozott a fogyasztóknak a 3D bevezetése óta, így az egységesítés mára elengedhetetlenné vált. A „Full HD 3D Glasses Initiative” program komolyságát jelzi, hogy a szabvány a tervek szerint nem csak a televíziókra és számítógép monitorokra vonatkozik majd, hanem projektorokra és 3D mozikra is.
Első lépésként egy tesztcenter nyílik novemberben, amelynek feladata, hogy minden egyes termék esetében biztosítsa a technikai specifikációknak való megfelelést.
Az első szabvány szerint készült szemüvegek várhatóan 2012-ben kerülnek a boltokba és kompatibilisek lesznek a 2011-ben gyártott televíziókkal.