Kapcsolódó cikkek
Legfrissebb híreink
- Ezek a tévéfunkciók segítenek kordában tartani a képernyőidőt
- Nagyobb kijelző, okosabb AI – érkezik a Galaxy A27 5G
- Új korszak kezdődik a hazai mozizásban: Samsung Onyx terem nyílik a Lurdy Moziban
- Vékonyabb, erősebb, intelligensebb: itt a HONOR Magic V6
- Vissza a fókuszhoz: hogyan segíthet egy ePaper eszköz megvédeni a figyelmedet?
Havidíjba építené az új távközlési adót a BTel
A magyar kormány hétfőn közzétett program-csomagjában új távközlési adót vezet be, amely a tervek szerint az idei év közepétől 2 forinttal terheli a telefonhívások minden megkezdett percét, valamint minden elküldött SMS és MMS díját. Takács Krisztián, a Business Telecom Nyrt. (BTel) elnök-vezérigazgatója nem vár jelentős változást a piacon az új adó hatására, de problémásnak látja a percdíj-alapú kiszámítást. A szakértő szerint az adó a szolgáltatók, az ügyfelek, és végső soron, az állam számára is jelentős bizonytalanságot rejt – a megoldás az adó havidíjba építése lenne.
Az elnök-vezérigazgató meglátása szerint a piacot az új távközlési adó alapvetően nem rendezi át, és nem is szűkíti. A távközlési szolgáltatások legjelentősebb felhasználója az üzleti szféra, melynek működéséhez elengedhetetlen a korábbiakkal megegyező mértékű telefonhasználat. Az a fogyasztói kör, amelyik az adó hatására fogja vissza kiadásait, makroszinten elenyésző mértékben befolyásolja a bevételek alakulását.