Kapcsolódó cikkek
- Az IFROGZ bemutatta duplahangszórós Bluetooth fülhallgatóját 2017. június 22.
- Mobil gyorsasági verseny a Google és a Facebook között 2017. június 14.
- Nagyot húzott a Forma 1-es szezonra a Casio 2017. május 2.
- Az Android az új Windows 2017. április 13.
- Az Apple iOS 10.3 telepítése előtt biztonsági mentésre van szükség 2017. április 4.
- Ultimate Ears WONDERBOOM: kisméretű hangszórók hatalmas hangerővel 2017. március 29.
- A HP Inc. kibővített mobileszköz-portfóliójával megkönnyíti az utazás közben végzett munkát 2017. február 28.
- Lendülj formába az új évben a Sony EXTRA BASS sport fülhallgatóival 2016. december 3.
- Magyar cég Bluetooth-os garázsnyitója elsőként nyerheti el az Apple tanúsítványát 2016. november 29.
- Ericsson ConsumerLab - Változó videófogyasztás: Előretör a mobil, visszaszorul a hagyományos tévézés 2016. november 3.
Legfrissebb híreink
Kesztyűvel olvashatnak a látássérültek
Négy egyetemista diák projektje, a GlovEye képviseli hazánkat a Microsoft Imagine Cup innovációs versenyének nemzetközi döntőjén idén júliusban, Seattle-ben. A látássérülteknek az olvasás élményét visszaadó találmányból prototípus is készült, amit a diákcsapat hivatalosan is átadott a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének (VGYOSZ).
A Microsoft diákoknak szóló, nemzetközi innovációs versenyének magyarországi fordulóján egy négy fős csapat nyert, amelynek tagjai Zemkó Boglárka, Fülöp Ádám, Klinkó Krisztián és Zagyva Dániel voltak. A fiatalok a látássérültek életét megkönnyítő termék kifejlesztésével jutottak tovább a nemzetközi döntőbe.
„A villamoson utazva láttam, hogy mennyire problémás a vakok számára az írott szöveget hanggá alakító okostelefon használata. Ez adta az ötletet az új eszköz kitalálásához” – mondta Klinkó Krisztián, a GlovEye csapatának hardver fejlesztője.
A GlovEye lényege, hogy a látássérültek bármilyen nyomtatott szöveget el tudjanak olvasni úgy, mintha az Braille-írásként lenne a papíron. A fejlesztés két részből áll: egy speciális, Braille-panellel ellátott kesztyűből és egy alkalmazásból, amely bármilyen, kamerával rendelkező okos eszközön futtatható. Az alkalmazás valós időben beolvassa az általa látható szöveget, és az egyes karaktereket Bluetooth kapcsolaton keresztül továbbítja a kesztyűnek, amit a felhasználó Braille-karakter formájában érzékel az ujján. Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy a felhasználó felhúzza a speciális kesztyűt és a fejére erősíti a mobilját, hogy annak kamerája rálásson a szövegre. Ezt követően pedig már csak húznia kell az ujját a szövegen.
A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének épületében tartott ünnepélyes átadó keretében, a látássérült vendégek már tesztelhették is a találmány prototípusát. A fejlesztők abban bíznak, hogy a tesztelők segítségével még tovább tökéletesíthetik a terméket és még teljesebb élményt nyújthatnak a felhasználóknak. A GlovEye következő együttműködő partnere a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára lesz, ahol augusztus folyamán helyeznek el egy kesztyűt.