Kapcsolódó cikkek
- Mobilra üzen a fúrógép 2016. április 16.
- A Galaxy S20 új szintre emeli a mobilfotózást 2020. február 27.
- A HONOR új termékkategóriát és továbbfejlesztett okoseszközöket jelentett be 2020. február 25.
- Új hajlítható, 5G-képes készüléket mutatott be a Huawei 2020. február 24.
- 5G-vel érkezik a Sony új telefonja 2020. február 24.
- Szórakozásra és játékra is kiváló a Sony új telefonja 2020. február 24.
- Az LG új négykamerás okostelefonja verhetetlen csomagban hozza el a multimédiás élményt 2020. február 23.
- A szülők háromnegyede félti gyermekét az okoseszköz-függőségtől 2020. február 22.
- Letisztult kialakítással érkezik a Sony új mobilja 2020. február 21.
- Hosszabbított terméktámogatás az SAP-tól az S/4HANA átálláshoz 2020. február 17.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Magyar vállalati szoftver segíti a veszteségek minimalizálását
A koronavírus-járvány hatására világszerte érezhetően erősödik a pánik. Nem is maga a vírus okozza a legnagyobb károkat, hanem sokkal inkább az általa teremtett vészhelyzet. A gazdaságban legalábbis mindenképp: a tőzsde zuhan, a vállalatok működése akadozik vagy akár leáll. A cégek számára ezért most a legfontosabb feladat a veszteségek minimalizálása, a káosz és a pánik elkerülése – ehhez pedig egy hazai, közösségi médiafelületen futó szoftver nyújt ingyenes segítséget.
A jelenleg világszerte mintegy 40 országban fertőzést okozó koronavírus hetek óta uralja a közbeszédet. A bizonytalanság, és az ennek hatására erősödő pánik pedig nemcsak a lakosság tervezett utazásait és bevásárlásait befolyásolja drasztikusan, de az egész gazdaságra komoly következményekkel lehet. Az amerikai Dow Jones index 2008 óta a legrosszabb hetet produkálta, és az egyetlen tőzsdei vállalat, amely emelkedést ért el, az az arcmaszkokat gyártó 3M. A vírus elleni vakcina megtalálása mellett ezért legalább akkora probléma és feladat a kormányok számára, hogy a vírus gazdasági következményeit mérsékelni tudják. Egy közösségi médiafelületen futó hazai fejlesztés abban segít most a cégeknek, hogy minimalizálják a bizonytalanságot és pánikot, ezzel pedig a vírus várható negatív hatását.
A legfontosabb feladat a veszteségek minimalizálása
„A gazdaság esetében valójában nem a vírus okozza a legnagyobb károkat, hanem sokkal inkább az általa teremtett vészhelyzet. A legfontosabb feladat tehát most a cégek számára a káosz és a pánik elkerülése, hogy a várható veszteségeiket minimalizálhassák. Ehhez szeretnénk egy azonnal alkalmazható belső kommunikációs segítséget biztosítani a hazai vállalatok számára, a járvány ideje alatt teljesen ingyenesen. A CHEQ nevű vállalati kommunikációs szoftver kríziskommunikáció változata, a CHEQ Krízis bármely hazai telephellyel rendelkező cég számára díjmentesen használható a vírussal kapcsolatos saját kommunikációs céljaira” – tájékoztatott Deliága Ákos a Talk-A-Bot ügyvezetője.
A szoftver külön applikáció telepítése nélkül a Viber chatplatformon működik, bármilyen okostelefonon. Így azok a cégek is könnyen használhatják, ahol a kollégák nem mindegyike rendelkezik céges számítógéppel vagy e-maillel. A chat szoftver segítségével a vállalat vezetése és a dolgozók gyorsan, hatékonyan és ingyen tarthatják a kapcsolatot, titkosított formában küldhetnek és fogadhatnak fontos üzeneteket, ezzel nagyban segítheti a koronavírus-járvány hatására erősödő vállalati belső kommunikációs folyamatokat.
Azonnali kommunikáció – zavartalan működés
„Tisztában kell lennünk azzal, hogy ahogyan a rossz hír mindig gyorsabban terjed, a céges pletykák, téves információk is gyorsabban szétterjednek a dolgozók között, mint azok, amelyeket a vállalati vezetőség valóban meg szeretne osztani – ennek pedig negatív hatása lehet a cég eredményességére. Ebben nyújt segítséget a ma már szinte mindenki által használt Viber felületén működő vállalati belső kommunikációs chat-csatorna, hogy a megfelelő információ jusson el az összes vállalati dolgozóhoz, méghozzá azonnal. A CHEQ szoftver Microsoft Teams és Viber platformokon elérhető, a CHEQ Krízist azonban a Viber üzenetküldő applikáción javasoljuk használni, mivel Magyarország egyik legelterjedtebb chat platformja, ami 10-ből 9 ember telefonján telepítve van, így akár egy perc alatt feliratkozhat egy foglalkoztatott” – mondta el Kerényi Tamás a CHEQ termékfelelőse.
A normál körülmények között havi előfizetési díjhoz kötött szolgáltatás koronavírus-járvány idejére fejlesztett kríziskommunikációs változatát ingyen használhatja minden, magyarországi telephellyel rendelkező cég. A mindössze egy óra alatt elindítható vállalati kommunikációs szoftver lehetőséget nyújt a vezetőség számára, hogy azonnali üzenetben az összes dolgozót vagy akár egyes csoportokat külön értesíteni tudjon, összeállítható a legfontosabb tudnivalók listája, és napi utókövetéssel vizsgálható, hogy a dolgozók betartják-e a higiéniás szabályokat. A dolgozók anonim módon kérdezhetnek a menedzsmenttől, betegség, rosszullét esetén pedig azonnal jelezhetnek a vezetőség számára.
_________________
Talk-A-Bot
A CHEQ fejlesztője a Talk-A-Bot több mint 3 éve foglalkozik chatrobotokkal és nagyvállalati belső kommunikációs eszközökkel, mára mintegy 4,3 millió felhasználó találkozott már a chatbot megoldásaival. A CHEQ-et már közel 30 000 foglalkoztatott használja, ügyfeleik 70%-a küldött már tájékoztatást dolgozóinak a koronavírus kapcsán, az olvasottság 95% volt.