Kapcsolódó cikkek
- A mobil- és alkalmazáshasználatra kérdezett rá a Huawei 2021. január 11.
- Az ünnepek alatt is segített a DokiApp 2021. január 1.
- Ezeket a mobilalkalmazásokat szeretjük a legjobban 2020. december 24.
- Bemutatkozik a DokiApp 2020. december 10.
- Ingyenes letölthető a HOLNAPP mobilalkalmazás 2020. december 5.
- Telefonra költözik a Corvinus 2020. december 1.
- Új fejlesztéseket kapott a MÁV alkalmazása 2020. október 7.
- Díjazták az ÉletMentő applikációt 2020. szeptember 23.
- Új funkció az ÉletMentő applikációban 2020. augusztus 7.
- Android- és iOS eszközökön is elérhető a fenntartható divatra fókuszáló magyar applikáció 2020. május 29.
Legfrissebb híreink
Az Év Applikációja díjjal lett gazdagabb a DokiApp
A Magyar Marketing Szövetség 2020-ban is kihirdette az Év Applikációja díjat, melyet a DokiApp vihetett haza. A telemedicina alkalmazás segítségével a nap bármely időszakában, mindössze pár perc várakozás után konzultálhatunk egy orvossal vagy pszichológussal. Az online orvoslás Uber-e nem először kap rangos díjat, tavaly ősszel ugyanis a Vodafone Digitális Díj egyik fődíját vihették haza az ötletgazdák.
Izgalmasan indult az év a DokiApp csapatának, hiszen január elején elnyerték a Magyar Marketing Szövetség Év Applikációja 2020 díját. Ebben a kategóriában olyan applikációkkal lehetett nevezni, melyek segítik, szórakoztatják vagy bármely más módon támogatják a felhasználókat. A rangsor felállításakor alapvetés volt az innováció és a funkcionalitás is.Az Év Applikációja kategória mezőnye rendkívül erős volt, többek között olyan márkák pályáztak, mint az UniCredit Bank vagy a Spar Magyarország.
A DokiApp nem először részesült neves elismerésben: 2020 őszén a társadalmi célú projekteket felkaroló Vodafone Digitális Díj fődíját is elhozta Digitális Társadalom kategóriában.
A díjeső nem meglepő, hiszen a DokiApp egy olyan közcélú telemedicina applikáció, amely a teljes társadalom szolgálatára lehet. A DokiApp-ban videótelefonáláson keresztül, pár perces várakozás után konzultálhatunk orvosokkal és pszichológusokkal bárhol, bármikor. A szolgáltatás okostelefonról és számítógépről is elérhető, így egy betegség vagy panasz jelentkezésekor akár néhány percen belül valódi szakembert kérdezhetünk a problémánkról. A DokiApp célja, hogy a legrövidebb úton összekösse a pácienseket a szakemberekkel, ezáltal megbízható irányt mutasson akkor, amikor arra a legnagyobb szükség van.
A DokiApp hiánypótló szerepét mutatja, hogy orvosai és pszichológusai az ünnepi időszakban is elérhetőek voltak, akkor, amikor egészségügyi panaszokkal szinte lehetetlen szakemberhez fordulni. A megnövekedett decemberi forgalom mellett az alapítók igyekeztek jótékonykodásra is időt szakítani: az ünnepek alatt lebonyolított konzultációk árának egy részéből, 50 ezer forinttal támogatták az Autistic Art Alapítványt.
A DokiApp számára a 2020-as év a koronavírusról és ezzel párhuzamosan a telemedicina térnyeréséről szólt: az alkalmazás azért is nyerhette el az év applikációja díjat, mert az egyik legégetőbb problémára nyújt megoldást: segítségével gyorsan és hatékonyan vehetünk igénybe egészségügyi szolgáltatást, orvosi konzultációt. A telemedicina azonban nem csak vírus idején kínál alternatívát az egészségügyi és pszichológiai segítségnyújtás lehetőségeire; bármikor kiegészítheti a hagyományos ellátást.
„A DokiApp-ot a páciensek gyakran nem a szakorvosi vizsgálat vagy a hagyományos pszichológiai terápia helyett, hanem ezek mellett veszik igénybe, egyfajta azonnal elérhető útmutatóként. Ezt mi sem mutatja jobban, hogy éjszaka is zajlanak videókonzultációk: legutóbb egy hajnali fél kettőkor leadott konzultációs kérést fél percen belül sikerült kiszolgálni. A szolgáltatás tavaszi indulása óta tehát egyre ismertebb a páciensek körében, az év végére több, mint száz sikeres videókonzultációt tudhatnak maguk mögött.” – mondta el Somogyi Tibor, a DokiApp alapítója.