Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
A kutyagumi rejtélyei – avagy miről árulkodik az ebek végterméke?
Találós kérdés: mi az? Jellegzetes színű és szagú, minden eb képes “előállítani”, és a legtöbbször pont azok bosszankodnak miatta, akiknek nincs is kutyájuk? Ha a – szép szóval kifejezve – kutyagumira tippeltél, gratulálunk, eltaláltad!
A kutyatartás kevésbé napos oldala
Ez bizony a gazdilét egyik kevésbé kedvelt velejárója, hisz kis kedvenced nap mint nap képes újabb és újabb “szeretetcsomagokat” produkálni, amiket, ha csak úgy ott hagysz az utcán, garantáltan szerzel pár kellemetlen percet valakinek. Ettől megkímélni embertársaidat pedig csak úgy tudod, ha felszeded a földről a végterméket és a szemetesbe dobod.
Mert bármivel is eteted kedvencedet, (legyen az akár a Petgurutól vásárolt Panzi eledel vagy más egyéb finomság), egy biztos: valamilyen formában távozni fog az állat másik végén.
A való életben pedig bizony nem olyan egyszerű kutyát tartani, mint a The Sims számítógépes életszimulátorban, ahol még a kakit sem kell felszedni utánuk, mert a játékban nincs ilyen opció.
Ha pedig már egyszer úgysem úszod meg ezt a feladatot, akkor érdemes egy kicsit szemrevételezni a kutyagumit.
Ami árulkodó lehet
Tudjuk, senkinek sem ez a kedvenc témája, és ha épp jóízűen falatozol, mikor ezt a cikket olvasod, akkor azt javasoljuk, térj vissza inkább később, ugyanis nem épp étvágygerjesztő dolgokról lesz szó.
Szóval a kutyakaki: milyennek is kell lennie optimális esetben? Röviden: szilárd állagúnak, tejcsokoládéra hasonlító barna színűnek, enyhén nedvesnek és amolyan tipikusan orrfacsaró szagúnak. És persze ideálisan nincs benne semmilyen oda nem illő dolog, például vér, ételdarab, nyálka stb.
Bundás barátaink naponta átlagosan 1-3 alkalommal ürítenek, erőlködés és fájdalom nélkül, egy egészséges, jólnevelt eb pedig nem “szenteli fel” a lakás különböző pontjait végtermékével, hanem kint a kertben, vagy a séták során könnyít magán, egyszóval szobatiszta.
Ha mindezek a feltételek nem teljesülnek, akkor ott bizony valami gond van, ami lehet apróság, de akár súlyos betegség is, így mindenképp komolyan kell venni a székletben bekövetkező változásokat.
Mikor gyanakodj arra, hogy valami nem stimmel?
A hasmenés a kutyák esetében is gyakori jelenség, és meglehetősen egyszerű észrevenni, pláne, ha kedvenced nem bírja visszatartani az ingert, és mondjuk a szőnyegre, vagy ne adj’ Isten a kanapéra helyezi el a szeretetcsomagot.
Sokféle oka lehet, akár olyan egyszerű dolgok is, mint egy újfajta kutyaeledel, vagy ha az állat olyasmit evett, amit nem lett volna szabad. De okozhatja akár vírusos betegség, bélféreg vagy más bélrendszeri probléma is.
Ha az állat széklete véres, azt szintén több dolog is okozhatja, de mindenképp komolyan kell venni. A friss vér a vastag- vagy végbél, esetleg a bűzmirigy sérülésére, az alvadt, feketés pedig a gyomor, a vékonybél vagy más belső szerv problémájára utal. Mindenképp állatorvoshoz kell fordulni vele.