4 negatív tulajdonság, ami sokszor még hasznos is lehet

Minden embernek vannak hibái, és ez alól bizony te sem vagy kivétel. Ám hogy mikor mi minősül rossz jellemvonásnak, az már egy sokkal összetettebb kérdés, hisz attól függ, honnan nézzük.
Cikkünkben például összegyűjtöttünk 4 olyan, általában negatívnak tartott tulajdonságot, amelyek sok esetben nagyon is hasznosak lehetnek, így ha te is rendelkezel valamelyikkel, akkor próbálj meg mostantól másképp tekinteni rájuk.
Amennyiben pedig írásunk felkeltette érdeklődésedet, és úgy érzed, hogy tennél egy kis kitérőt a tech cikkek világából, akkor bátran kattints a Bien.hu lélek rovatára!
1. Félelem
A félelemre a legtöbben úgy tekintenek, mint egy olyan rossz dologra, ami meggátol az előrehaladásban. Való igaz, hogy az indokolatlan szorongás, a túlgondolás már káros, ugyanakkor az egészséges mértékű félelem nagyon is hasznos, hiszen egyfajta fékként van jelen az életedben.
Ez akadályoz meg abban, hogy meggondolatlan tetteket kövess el, melyek később nem várt következménnyel járnak, vagy épp egyenesen veszélyesek. Például abszolút nem baj az, ha félsz beszállni egy idegen mellé egy autóba, vagy ha nem mered azt megtenni, hogy nem mész be reggel a munkahelyedre egy átbulizott éjszaka után.
2. Önzőség
Ugye te is azt hallgattad már gyerekkorod óta a szüleidtől, hogy soha ne legyél önző, mert nem lesznek barátaid? Tény, hogy aki mindig csak magára gondol azt a környezete nem kedveli, ugyanakkor nem érdemes átesni a ló túlsó oldalára sem.
A túlzott önzetlenségnek ugyanis megvannak a maga hátrányai: az ilyen embereket általában csak kihasználják és szinte semmit sem kapnak vissza abból a sok törődésből, amit másoknak adnak, ez pedig kiégést okozhat.
Persze nem akarunk arra buzdítani, hogy mostantól legyél végtelenül önző, de igenis legyenek olyan helyzetek, amikor magadat helyezed az első helyre, és nem azt nézed, hogy másoknak mi a jó!
3. Pesszimizmus
Azt mondják, hogy aki mindig mindenben a rosszat látja, az előbb-utóbb tényleg bevonzza a balszerencsét. Ha az egész világra sötét szemüvegen át tekintesz, az valóban nem jó, ugyanakkor aki pesszimista, az kevesebbszer csalódik.
Hisz amíg az optimista mindent idealizál, és nem hajlandó elfogadni a negatívumokat, addig az, aki egészséges mértékű pesszimizmusssal rendelkezik, sokkal reálisabban áll az élethez, és elfogadja, hogy van, amikor nem jönnek össze a dolgok. Épp ezért egyáltalán nem baj az, ha nem tartod tökéletesnek a világot, csak ne ess túlzásba!
4. Lustaság
Ismét egy olyan tulajdonság, ami a mai rohanó, teljesítményorientált életben sokak szemében megvetendő. De miért is kellene rosszul érezned magad amiatt, mert néhanapján szeretsz egész nap pizsamában ülni a kanapén egy jó könyv társaságában, miközben körülötted nem csillog-villog a lakás?
Fogadd el, hogy emberek vagyunk, nem robotok, így szükségünk van arra, hogy olykor egy kicsit lelassuljunk, testi és mentális szinten is megpihenjünk. Aki szakít időt a lustálkodásra, az utána sokkal produktívabb és motiváltabb lesz, mint az, aki szünet nélkül csak hajtja magát.