Az S. teszt

Kütyü magazin - 2010. október 18.

A Samsung mobil zászlóshajója az S a prémium szegmensbeli mobilként tör az iPhone babérjaira és mutaja meg, hogy designban és tudásban mit lehet kihozni a mai telefonokból. Nézzük meg, hogy egy heti használat során ebből mennyi jön át.

Külcsín 


A Samsung mérnökei tavaszi délutánokon nem sok időt tölthettek szivárvány figyeléssel, ennek köszönhetően a telefon egységes fekete színben pompázik. Ezzel szemben a húskloffoló egyenletes csapkodása mély nyomokat hagyhatott a designerekben, ugyanis a készülék meglepően vékonyra sikeredett az alján található kis kitüremkedést leszámítva.

Összességében nagyon elegáns az S megjelenése, a felvillanó érintőgombok csak kiemelik a minimalista formatervezés erényeit. 

Természetesen a PR fotókon megjelenő kép és a kézbefogás élménye közötti eltérés lecsillapíthatná a lelkesedésünket, ugyanakkor bár elfér az ember kezében a készülék, de a biztonságot adó markolás lehetőségét már el kell vetnünk. Összességében nagyon jól néz ki a telefon, a műanyag bevonat sem von le az értékéből, csak az amúgy is fanyalogni akarók találnának benne kivetni valót. 

Egyedüli hiányosságként meg kell említenünk, hogy fizikai kurzor gombok több esetben is nagyon hiányoztak, gépelés javítása több mint bonyolult, ha az ujjunkkal kell betalálnunk két karakter közé.

 

Belbecs

 

A 2.1-es Android operációs rendszer szinte végig zökkenőmentesen futot, az olcsóbb készülékeknél tapasztalható lassulást itt nem vettünk észre. Furcsa élmény, hogy a készülék folyamatosan követi az ujjunk mozgását, és nincs az az érzésünk, hogy a processzor vagy a memória izzadna, miközben morcos madarakat röptetünk.

 

A Samsungnál nem fáradtak sokat, hogy a rendszert a saját szájízükhöz szabják, a képernyő feloldás megújításán kívül (kis pöcök helyett az egész képernyőt betöltő layert kell elhúznunk)azt kapjuk vissza, mint egy másik Google telefon esetén. Egyedüli, de cseppet sem elhanyagolható különbség, hogy a Super AMOLED kijelzőnek köszönhetően mindez részletgazdag módon, csodálatos színekkel köszön vissza ránk.

 

High-end telefonról lévén szó, a Marketben nem találunk olyan alkalmazást, mellyel ne boldogulna el az S, de emellé a Samsung saját applikációs gyűjteményében is kutakodhatunk, ahol további játékok, programok és eszközök is a rendelkezésünkre állhatnak. A ThinkFree csomagnak köszönhetően pedig nem kell a Documents to Go-t sem telepítenünk, ezzel az eszközzel könnyen nyithatunk meg Word, Excel, Powerpoint fájlokat.


Ami nem tetszett

 

Kérdés, hogy negatívumként vagy szükséges rosszként kell említenünk, hogy a Galaxy S okostelefonhoz méltóan 1 napnál tovább nem bírja töltés nélkül, (márha nem csak papírnehezéknek használjuk), így érdemes a töltőjét is hű utitársként magunkkal cipelnünk, ha elindulunk valahová. További szívfájdalmunk volt, hogy a GPS teljesítménye még mindig elmarad az erre a célra készült termékek pontosságától, aki napi szinten használná vezetéshez, az inkább ruházzon be egy olcsó GPS-re emellé. 

  

Verdikt

 

A felsorolt kisebb hibáktól eltekintve a Samsung Galaxy S méltó kihívója és vetélytársa az Apple és HTC hasonló mobiljainak, mind kialakításban, mind minőségben elsőrangú választást jelent mindenki számára.

Személyes élményemet a készülékkel kapcsolatban jól tükrözi, hogyha telefon cserére kerülne a sor, inkább spórolnék egy kicsivel többet, de emellett a mobil mellett tenném le a voksomat. 

Vissza