Internetre kihegyezve, avagy felhasználók céleszköze az internet meghódításához

Kütyü magazin - 2008. március 9.
Sokat, sokan, így mi is cikkeztünk, cikkezünk (esetleg híreztünk/hírezünk) a csodamasináról, az Asus Eee PC-ről. Számtalan alkalommal olvasom a ráakasztott jelzőket, melyeket olykor én is használok, mármint hogy gyilkos, meg hogy kategória teremtő lenne őkelme. Ez egy kicsit talán fura képet fest a köztudatban a készülékről, illetve dehogy a köztudatban, hiszen sokan azt sem tudják mi is ez.

Pedig talán érdemes volna azon felhasználóknak is megismerni a készüléket, akik ma még létezéséről sem értesültek.


A Palm Foleo, mely Treo kiegészítőnek készült, igen borsos, 600 $ áron. Végül nem került kereskedelmi forgalomba

Persze ez a legnehezebb, hiszen akit nem érdekelnek a mobil világ újdonságai, azok ezt a szösszenetet sem fogják elolvasni, lévén ők is barangolnak internetszerte, de nem feltétlenül vetődnek el hozzánk, esetleg a témaválasztásban hozzánk hasonló oldalakra.
Szerintem a kategóriát az a Palm Foleo teremtette, mely végül meg sem jelent, mert egy kissé elbaltázott koncepció volt. Akkor a mérnökök egyfajta Treo kiegészítőnek szánták a Foleo-t, és nem is igazán jó áron.

Az Asus EEE tulajdonképpen egy szabadon használható eszköz, mely természetesen nem kiegészítője semmilyen mobil eszköznek, abban az értelemben semmiképpen mint a Foleo lett volna. Leginkább véleményem szerint egyfajta HP Jornada 720, vagy Nec MobilePro 900c reinkarnáció lett a kicsike, mely kifejezetten egyszerű használhatóságával hódít, de akár le is cserélhetjük az operációs rendszerét.

De tulajdonképpen nincs nagy jelentősége ki is volt az első, esetleg mi mire hasonlít, a lényeg, hogy van ez a kütyü.

Az Asus Eee PC, mely itt még a kisebb kijelzővel szerepel.

Hazánkban persze nem hiszem, hogy tömegesen vásárolnák, mert az ára olyan amilyen. Az egyébként informatikában járatlanok, noha számukra internetezni levelezni irodai alkalmazást futtatni megfelelő alternatívát jelentene az olcsó, ámde alapkiépítettségű notikkal szemben, nem vásárolják, mert ugye nincs ott a nagyüzemi számítástechnikai üzletek polcain. Tehát kicsiny hazánkban marad az a néhány kütyümániás vásárlóerőként, akik tudják értékelni a fizikai paramétereit, valamint céleszközként tekintenek reá.

Nem tagadom én is kacérkodtam egy ilyen készülékkel, de ha már eddig kibírtam, akkor megvárom inkább azt a változatot, melynek kijelzője amúgy légnemű anyagokhoz hasonlatosan kitölti a rendelkezésére álló teret :)


Az utód: Asus Eee PC 900

Kapcsolódó cikkek:
Vissza