Legfrissebb híreink
- Thermaltake TR200 sorozat: kompakt méret, csúcskategóriás teljesítmény
- Három új kültéri WiFi-megoldással erősít a Zyxel Networks
- A szurkolás új szabályai: TV, mobil és minden ami közte van
- Pókember nyomában: a Samsung elindította a valós idejű Spidey Trackert
- Mozivászon bármelyik falból: itt a Hisense új csúcsgépe
Négy új Globalstar műhold indult
Folytatódik a mobil távközlési rendszer öregedő mesterséges holdjainak lecserélése.A Globalstar legújabb négy műholdja orosz
Szojuz-Fregat rakétával indult Bajkonurból október 21-én, közép-európai
idő szerint 22:15-kor.
A Föld felszínének legnagyobb részét hang- és
adatátviteli szolgáltatásokkal lefedő rendszernek jelenleg mintegy 275
ezer előfizetője van. Ezek rögzített vagy mobil vevőegységeket
használnak. A műholdflotta 40 aktív és néhány pályán levő tartalék
egységből áll. A most felbocsátottak – az idén májusban indított másik
négy műholddal együtt – a cég kifutó típusai közül valók, amelyeket még
1998-ban kezdtek el pályára állítani. A következő, nagyobb adatátviteli
teljesítményű Globalstar műholdgeneráció 2009-től kezdve indulhat.

Forrás:ŰRVILÁG hírportál
Kapcsolódó cikkek:

Forrás:ŰRVILÁG hírportál
Kapcsolódó cikkek:
- Műholdas telefon és adatátvitel
- Amerika a G P S rendszer új szolgáltatásai mellett érvel
- Globális műholdas helymeghatározás alapjai