Legfrissebb híreink
- Thermaltake TR200 sorozat: kompakt méret, csúcskategóriás teljesítmény
- Három új kültéri WiFi-megoldással erősít a Zyxel Networks
- A szurkolás új szabályai: TV, mobil és minden ami közte van
- Pókember nyomában: a Samsung elindította a valós idejű Spidey Trackert
- Mozivászon bármelyik falból: itt a Hisense új csúcsgépe
A Microsoft megvásárolja a Garmin-t?
Egynemű lesz a piac?
A szokásos szófordulattal élve: sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudjuk a hírt. Ami még ennél is fontosabb, a két cég sem nyilatkozott a felvásárlásról! Mindenesetre a hír összeesküvés elméletek gyártására adhat okot...
Egyes elemzők szerint ott hibázott a Garmin, hogy elszalasztotta a Navteq felvásárlását, amit megtett helyete a Nokia. Most hogy a Microsoft kivetette hálóját a Garmin-ra, érdekes helyzet állt/állhat elő. Hírül adtuk a Nokia E51-es megjelenését, ami "még" Symbian operációs rendszerrel érkezik, de jelzés értékű a házikó billentyűje, ami eddig a Microsoft Windows mobilok ismertetőjele volt. Nézzük mit is jelenthet ez, ha minden igaz:
- A Nokia felvásárolja a Navteq-et
- A Microsoft felvásárolja a Garmin-t
- A Microsoft felvásárolja a Nokia-t
Az első kijelentésen kívül minden más csak spekuláció, de nem zörög a haraszt...
Forrás: GPS Magazine
Kapcsolódó cikkek: