Legfrissebb híreink
- Vékonyabb, erősebb, intelligensebb: itt a HONOR Magic V6
- Vissza a fókuszhoz: hogyan segíthet egy ePaper eszköz megvédeni a figyelmedet?
- A láthatatlan kockázat a nappaliban: mennyire biztonságos a tévéd?
- Thermaltake TR200 sorozat: kompakt méret, csúcskategóriás teljesítmény
- Három új kültéri WiFi-megoldással erősít a Zyxel Networks
Szülinapos az első Galileo műhold
Egy éve sugároz a GIOVE-A2006 január 12-én kezdte sugározni jeleit az első Galileo műhold, a GIOVE-A. Az ESA akkori tervei szerint a második, GIOVE-B szatellitet 2006 áprilisában kellett volna üzembe állítani, ezt azóta már többször is elhalasztották. Az utolsó tervezett időpont 2007 tavasza...
Mint ismeretes, a GIOVE-A a kazahsztáni Bajkonurból indult útjára, 2005 december 28-án, majd a tesztek és kisebb kiigazítások végrehajtása után 2006 január 12-én kezdődött a különböző üzemmódok tesztsugárzása.
A reményteljes kezdeti lendület után a Galileo program folytatása egyre későbbre tolódik, miközben az orosz konkurens, a GLONASS fejlesztése felgyorsult és az USA is korszerűsíti a GPS rendszerét.
Közben a Galileo földi vezérlőközpontját elkezdték építeni, az Európai Bizottság elfogadta a navigációs alkalmazásokról szóló Zöld Könyvet, de a műholdak pályára állítása nem halad a tervezett ütemben.