Legfrissebb híreink
- Új korszak kezdődik a hazai mozizásban: Samsung Onyx terem nyílik a Lurdy Moziban
- Vékonyabb, erősebb, intelligensebb: itt a HONOR Magic V6
- Vissza a fókuszhoz: hogyan segíthet egy ePaper eszköz megvédeni a figyelmedet?
- A láthatatlan kockázat a nappaliban: mennyire biztonságos a tévéd?
- Thermaltake TR200 sorozat: kompakt méret, csúcskategóriás teljesítmény
Inkább navigációt a mobiltelefonokba...
Nem hiányzik a mobil TV és video
Egy nemrégiben napvilágot látott felmérés szerint a mobiltelefont használók nem mozit vagy mobil TV-t szeretnének látni készülékeikben, sokkal hasznosabbnak találják a navigációs megoldásokat
Íme egy újabb bizonyíték a divatos mobil szolgáltatások iránti csekély lelkesedésre.
A Chicago Tribune régi üzleti mobiltelefonfelhasználók körében végzett felmérése szerint az agyonreklámozott GSM és 3G szolgáltatások (MMS, mobil TV, video...) bizony hidegen hagyják a megkérdezetteket.
A felmérés szerint a legtöbben navigációra szeretnék használni telefonjukat, és nem csak a fuvarozók, áruszállítók, szinte mindenki, aki autóba ül.

A navigáció mellett a másik nagy felhasználói igény a mobil internet szolgáltatások irányában mutatkozott, elsősorban a levelezés és a gyors WEB böngészés került előtérbe, mint lehetséges értéknövelt 3G megoldás.
Persze elképzelhető, hogy árnyaltabb lett volna a kép, ha nem csak üzleti felhasználókat kérdeznek, akik szoros időbeosztással élnek és leginkább autóval utaznak, így kevés idejük van élvezni a miniatűr képernyőn megjelenő filmeket...