Legfrissebb híreink
- Ezek a tévéfunkciók segítenek kordában tartani a képernyőidőt
- Nagyobb kijelző, okosabb AI – érkezik a Galaxy A27 5G
- Új korszak kezdődik a hazai mozizásban: Samsung Onyx terem nyílik a Lurdy Moziban
- Vékonyabb, erősebb, intelligensebb: itt a HONOR Magic V6
- Vissza a fókuszhoz: hogyan segíthet egy ePaper eszköz megvédeni a figyelmedet?
Új felügyelője lehet a GPS rendszernek
A
Pentagon egyes vezeto szakértoi támogatják azt a javaslatot, hogy az
amerikai GPS rendszer felügyelete kerüljön át a Légierotol a Védelmi
Minisztériumba, azon belül is arra a miniszterhelyettesi titkárságra,
amely a hálózatokért és az információk integrálásáért felelos. A
változtatást azzal indokolják, hogy bár a GPS program igen sikeres, a
Légiero egyéb urprogramjait jelentos túlköltekezések, technikai
problémák és csúszások jellemzik. A terv szerint mind a muködtetés,
mind pedig a fejlesztés felügyelete egy kézbe kerülne, ami a jelek
szerint bizalmat vesztett Légiero illetékesei szerint szokatlan és
indokolatlan.
A globális helymeghatározó rendszer fejlesztésére 12 milliárd dollárt szánnak a jövoben. Az új polgári célú szolgáltatások mellett kiemelkedo szempont a GPS jelek ellenállóbbá tétele a szándékos zavarással szemben.
(Forrás)