Kapcsolódó cikkek
- A JLab bemutatta a B-Flex X-Bass USB hangszórót 2012. január 26.
- Nike+ FuelBand – Fitnesskarkötő Nike módra [Videó] 2012. január 23.
- Új Logitech Full-HD webkamera 2012. január 8.
- Praktikus USB-s hangkeltők ASUS minőséggel: MS-100 hangszóró és HS-W1 headset 2012. január 2.
- ADATA S107 pendrive – Partner a kalandban 2011. december 19.
- Adatbiztonság első ZH-n megbuktunk 2011. december 1.
- Adathordozás mesterfokon - Kingston Digital DataTraveler HyperX 3.0 2011. november 22.
- Kütyütöltő a kerékpáron [Videó] 2011. november 14.
- Alternatíva a pendrive-ra – USB karóra 2011. november 8.
- Brother PocketJet PJ-663 teszt 2011. október 12.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Viccesek is, hasznosak is: USB kütyük
Mivel rendkívül hosszú a sor, ezért a választéknak csak töredékét mutatom be. Azokat a vicces, esetenként inkább hasznos kütyüket veszem szemügyre, melyek - szerintem - tényleg megmozgatják az ember fantáziáját.
USB ventilátor
Ebben a tikkasztó hőségben nagyon jól jöhet a "kockáknak", ha rendelkeznek ezzel a praktikus kiegészítővel, amely különböző változatokban kapható. Választhatunk asztalit, vagy egyszerűbb, talp nélküli módozatot is. A színválaszték és a formavilág nem szegényes, a virág formájútól (és színűtől) az abszolút visszafogott, egyszerű dizájnt képviselő ventilátorig minden megtalálható egy kis internetes szörfözés és keresgélés után. Persze ne várjunk nagy teljesítményt a kis "levegőmozgatóktól", de mindenképp hozhatnak némi felüdülést nekünk például akkor, amikor a - légkondicionálóval el nem látott - szobánkban vagy irodánkban dolgozunk a számítógépünkön, és épp a napi melegrekordokat sorolja a rádió. Az USB vetilátorok ára specifikációjuktól függően (például számít, hogy mekkora lapátokkal rendelkeznek, van-e rajtuk teljesítmény-szabályzó stb.) változó, körülbelül 800 és 8000 Ft között mozog.
USB porszívó
Tökéletes ajándék lehet tisztaságmániás barátainknak, akik e szerkezet birtokában biztosan lelkes billentyűzet- és íróasztal takaríást rendeznének egy-egy irodai kávészünetben. Azok is hasznát vehetik, akik dohányoznak a számítógépük körül, hisz az óhatatlanul asztalra kerülő hamut szempilantás alatt eltüntethetik a segítségével. A kütyü ára 2500-5000 Ft körül alakul. Persze az USB porszívóból sem csak egy változat létezik, típustól függően más és más lehetőségekkel találkozhatunk. Például kapható beépített lámpával rendelkező készülék, némelyiknél pedig állítható a szívóerő mértéke.
USB illatosító
Bizony, létezik ilyen kiegészítő is, amely lényegében egy egyszerű párologtató elvén működik. Csak bedugjuk az USB aljzatba, cseppentünk rá egy kis illóolajat, és máris élvezhetjük az általunk választott illat nyújtotta örömöt. Hát nem csodálatos? És milyen egyszerű! Ha már egyébként is a laptopunk előtt töltjük napjaink egy részét, miért ne gondoskodjunk arról, hogy friss illat lengjen minket körbe ezidő alatt? (Nem áll szándékomban reklámszöveget szolgáltatni a termék gyártójának, csupán beindult a fantáziám, mert szerintem ez egész kreatív dolog.) 3000 Ft körül elérhető az USB illatosító, és pénzünkért cserébe egy üvegcse illóolajat is kaphatunk mellé.
További USB kütyük, melyekről most nem beszélek részletekbe menően: USB akkumulátor, USB elosztó, USB lámpa, USB hűtő, USB plazma, USB webkamera, USB akvárium és sorolhatnám. Ezek részben nagyon jópofák, de hasznuk körülbelül a nullával egyenlő. Vannak olyanok is köztük, melyek jó szolgálatot tesznek a mindennapokban (pl.: akkumulátor).
Nem hiszem, hogy anno 1996-ban az Intelnél gondoltak arra, hogy az általuk kifejleszett csatlakozó idővel mi mindenre lesz alkalmas. Hála a kreativitásnak, úgy tűnik nem áll meg az újabbnál újabb USB-t kiaknázó kütyük megjelenése, és ez jó.