Kapcsolódó cikkek
- A Sony bejelentette a világ legnagyobb fotóversenyének nyerteseit 2016. április 22.
- A Sony bemutatja új, vezeték nélküli világítási rendszerének prototípusát 2016. március 21.
- COOLPIX fényképezőgépek új SnapBridge alkalmazással 2016. február 23.
- Hordozható lehetőség a mindig tökéletes eredményhez 2016. február 23.
- A Samsung Gear 360-tal bárki létrehozhat virtuális valóságot 2016. február 22.
- Csúcssebességű Canon EOS-1D X Mark II 2016. február 2.
- Unalmas parkolók Nikonnal bemutatva 2016. január 21.
- A Huawei fotópályázatot hirdet az Instagramon 2016. június 26.
- Így készülnek a legjobb nyaralós fotók okostelefonnal – gyorstalpaló Rizsavi Tamás fotográfussal 2016. június 19.
- Az Xperia E5 megkönnyíti a mindennapokat - ikonikus Sony formatervezés és teljesítmény 2016. május 31.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
A város más szemszögből - My Budapest Photo Project
A Budapest Bike Maffia a Cafe Art közreműködésével büszkén mutatja be a legújabb kezdeményezését, amelynek célja a szociális érzékenyítés. Ezúttal a művészet segítségével hívják fel a figyelmet a hajléktalanság problémájára.
Rengeteg szebbnél szebb fénykép készült már Budapestről. Az új kezdeményezés célja, hogy teret adjon a város utcáit otthonuknak tekintő tehetséges hajléktalanoknak, hogy megmutathassák, ők hogyan látják Budapestet, és megtanuljanak újra bízni önmagukban. A kezdeményezés továbbá fel kívánja hívni a figyelmet erre a szociális problémára, hogy ez által segítse a projektben résztvevő hajléktalanokat.
Hogyan valósul meg a projekt?
A feladat egyszerű: a FUJIFILM Magyarország Kft. támogatásával megvásárolt 100 darab egyszer használatos Quicksnap fényképezőgéppel felkértek hajléktalan, illetve hajléktalanságot megtapasztalt embereket, hogy fotózzák le Budapestet úgy, ahogyan ők látják.
A résztvevők július elején egy hét leforgása alatt fényképeket készítenek Budapestről a saját szemszögükből.
Az elkészített fotók közül szakmai zsűri választja ki a legjobbakat, amelyeket augusztus 30-án a Budapest Pont kulturális és közösségi térben mutatunk be a nagyközönség számára. A kiállítás látogatóinak szavazatai alapján a legjobb 12+1 alkotás a My Budapest jövő évi naptárába kerül.
A nyertes fotók készítői pénzjutalomban részesülnek, valamint a naptárak eladásából származó bevételből is a résztvevő művészeket támogatják. A kezdeményezés hosszú távú célja a társadalom peremén élők bevonása és a társadalmi reintegrációjuk segítése.
„Amikor először olvastam erről a nemzetközi kezdeményezésről, rögtön tudtam, hogy ezt itthon is meg kell valósítani. A fényképezőgépeket július 7-én osztottuk ki a projektben résztvevőknek. Sokan kérdezték tőlem, hogy mi a garancia arra, hogy ezeket visszahozzák egy hét után nekünk. Garancia nincs erre, de bízom abban, hogy minél több résztvevőtől visszakapjuk őket. Nemzetközi szinten pozitív tapasztalatok vannak, Sao Paulóban például 91%-os, Londonban pedig 80%-os volt a fényképezőgépek leadási aránya. Bízom abban, hogy ez a nem mindennapi projekt minél több emberhez eljut és elindít egy társadalmi kommunikációt erről a szociális problémáról” – fejtette ki Fekete Bernadett a My Budapest Photo Projekt projektfelelőse.