Rövid hírek
- A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
- Újabb támogatott nyelvek érkeznek a Galaxy AI-ban
- Különleges színben kapható a Sony új felhallgatója
- Korlátlan internetet ad a Yettel az árvízhelyzet miatt
- Használd a saját felszerelésed! A Surveillance Center ezentúl platformfüggetlen
- Érkezik a PaperOffice az ASUSTOR NAS-ra
- Présteszten bizonyítja okostelefonja tartósságát a HONOR
- Új világrekord a HONOR Magic V3 részvételével
- A HONOR uralta 2024 elején a kínai okostelefonos piacot
- A világ legjobb fényképezős okostelefonja a HONOR Magic6 Pro
Négy műhold indult Ariane-5 rakétával
Az európai nehézrakéta idei első startjával egyszerre két civil távközlési és két katonai mesterséges holdat állított pályára. Újabb mozgalmas év kezdődött az európai építésű hordozórakétákat üzemeltető Arianespace vállalat számára. Egyben folytatódott az elmúlt 6 évet jellemző sikersorozat. A dél-amerikai Francia Guyanában található Kourou bázisról február 12-én, magyar idő szerint 23:09-kor emelkedett a magasba a legújabb Ariane-5 ECA rakéta.
Nüviphone G60, teljes specifikáció
A Garmin nem áll meg egy készüléknél, rögtön két típust kínál. Az AsusGarmin M20 után jön a G60. A nüvifone G60 első ránézésre inkább PNA, esetleg PMP benyomását kelti, de a látszat csal. A készülék mindent tud ami manapág elengedhetetlen, és ami a számomra a legszimpatikusbb, hogy az operációs rendszere Linux! Nézzük a teljes specifikációt.
Két orosz távközlési műhold indult
Az űreszközöket pályára állító Proton hordozórakéta szerdán Bajkonurból startolt.
A hóval borított indítóhelyről február 11-én, magyar idő szerint 1:03 perckor (helyi időben napkelte előtt) emelkedett a magasba a nagyteljesítményű, háromfokozatú orosz hordozórakéta. A geostacionárius pályára szánt műholdak, az Ekszpressz-AM44 és Ekszpressz-MD1 a rakétához szerelt Briz-M végfokozat segítségével érték el tervezett pályájukat.
Újabb kiszivárogtatott képek a WM 6.5 rendszerről
A hétfőn kezdődő MWC (Mobile World Congress) lenne talán hivatott arra, hogy a Mirosoft felfedje a sokak által csak köztes operációs rendszerként aposztrofált Windows Mobile 6.5-t. De mint azt már megszokhattuk a képernyő mentéseket jó előre kiszivárogtatták arra hivatott emberek, ezért most mi is be tudunk mutatni belőlük jónéhányat.
Lassan érkezik, Nüviphone M20
Lassan körvonalazódik a Nüviphone végső kialakítása. A mostani hírek, a specifikáció töredéken túl, több jó minőségű fotóval is rendelkeznek. A készülék önmagában nem csinál technikai forradalmat, de nem is nevezhető lepukkant régiségnek. A lényeg, hogy vége a találgatásnak idén már biztosan megjelennek a Garmin készülékek. Nézzük a fotókat!
Példátlan műholdütközés
Egy amerikai Iridium távközlési műhold valószínűleg egy már használaton kívüli orosz űreszközzel találkozott: Az eredmény: űrszemétből álló hatalmas felhő...
Február 10-én a műholdas kereskedelmi mobil távközlési rendszer részeként üzemelő Iridium 790 km magasan ütközött egy Kozmosz műholddal. (A Kozmosz-2251 orosz katonai kommunikációs hold 1993 júniusában állt pályára, és az elmúlt évtizedben már nem működött.) A baleset Szibéria fölött történt.
Újabb hamis Nav N Go szoftvereket foglalt le a VPOP
Egy hét alatt négy esetben is eljárást indított a VPOP hamis Nav N Go szoftverek forgalmazása miatt – jelentette be a szoftverfejlesztő cég márkavédelmi képviselete, az IPR Consulting Kft. A legutóbbi budapesti razzián nagy számban foglaltak le DUINO PNA-kat. Jelentős csalás gyanúja miatt a Nav N Go a készülékek visszarendelését kezdeményezte a gyártónál.
HKC Mopad 8E, mi ez?
Először is a HKC egy márkanév, volt már készülékük amiről írtunk. Az apropót akkor az adta, hogy elsőként rukkoltak elő 2 sim kártyás Windows Mobile készülékükkel. A most bemutatásra kerülő készülékről annyit tudunk, hogy WM6 operációs rendszert kapott, GPS és DVB-H vevő társaságában. A készülék kialakítása is nyerő lehet azok számára, akik nyomkodni nem, de tapizni szeretnek.
Az Ibuki első mérései
Az üvegházhatású légköri gázok mennyiségének feltérképezésére készült, nemrég indított japán műhold elkészítette első képeit és méréseit.
A fedélzeti műszerek ellenőrzése után, február 7-én Japán fölött végzett megfigyelések eredményeit a JAXA japán űrügynökség most hozta nyilvánosságra. Az alábbi képek és grafikonok alapján ízelítőt kaphatunk abból, hogyan is fog dolgozni ez a maga nemében úttörő mesterséges hold.