Kapcsolódó cikkek
- Újévi újdonságok az OKI-tól 2015. január 23.
- Tetoválás segíthet a cukorbetegeknek 2015. január 20.
- Hogyan lesz a jó ötletből sikersztori? – minden kiderül a startupokról az év első Okostelefon Akadémiáján 2015. január 19.
- 50%-kal nőtt az App Store bevétele 2015. január 13.
- CES 2015 negyedik nap: az Apple vonzásában, autó sofőr nélkül, a zene nirvánája 2015. január 12.
- Továbbfejlesztett 4K UHD élményt kínál az LG 2015. január 10.
- Második napi beszámoló a CES 2015-ről 2015. január 8.
- Saját okosórával és táblagéppel készült az Audi a CES-re 2015. január 7.
- Első nap a CES-en – helyszíni beszámoló 2015. január 7.
- A Xiaomi lett a legértékesebb technológiai startup 2015. január 1.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
3D-s Braille-nyomtatót készített egy 13 éves fiú
Legóból készített Braille-nyomtatót egy 13 éves fiú, aki ezek gyártására egy céget is létrehozott. A látássérülteket segítő szerkezet prototípusát tavaly egy iskolai tudományos kiállításon mutatta be
Egy kalifornai kamaszfiú meglepő ötlettel állt elő. És meg is valósította a tervét: Braille-nyomtatót készített, melyet Braigo névre keresztelt. A gép neve a Braille és a legó szavak összeolvasztásából ered. A nyolcadik osztályos Shubham Banerjee azután rukkolt elő Braigo elnevezésű gépével, miután az interneten keresgélve szembesült vele, hogy egy Braille-nyomtató ára nagyjából kétezer dollárnál (550 ezer forint) kezdődik, ami túlságosan drága a vakok többsége számára, különösen a fejlődő országokban.
Miután megszületett a találmány, egy céget is alapított. A kisfiú célja, hogy Braigo Labs nevű startupja olyan asztali nyomtatókat gyártson, amelyek ára nagyjából 350 dollár (96 ezer forint) körül mozog és a manapság használatos, akár kilenc kilót meghaladó modelleknél is jóval könnyebbek. A látássérültek számítógépről, vagy egyéb elektronikus szerkezetről nyomtathatnak vele egyebek közt leveleket, bevásárlólistákat és rövidebb olvasnivalókat.
A kisfiú azt is elárulta, a végső célja valószínűleg az lesz, hogy a vakok többsége az én Braille-nyomtatóját használja. Miután a Braigo számos díjat nyert és a vakok közössége is örömmel üdvözölte, Shubham tavaly nyáron indította el cégét abból a 35 ezer dollárból, amit apjától kapott.
Az Intel Corp vezetőit lenyűgözte Shubham nyomtatója és tavaly novemberben egy meg nem határozott összeget fektettek a kisfiú startupjába. A cég szerint Shubham a legfiatalabb vállalkozó, aki tőkebefektetést kapott. A Braigo Labs falain belül profi mérnökök és tanácsadók fognak segíteni a kisfiú tervei alapján készülő nyomtatók megtervezésében és megépítésében. Egyébként a fiú apja is az Intelnél dolgozik mérnökként.
Az új vállalkozás szeretné már idén nyáron elküldeni a prototípust tesztelésre a vakok szervezeteihez és terveik szerint év végén piacra dobják az első modellt. Mivel Shubham túlságosan fiatal ahhoz, hogy saját cége vezérigazgatója legyen, ezért ezt a posztot az édesanyja tölti be.
Forrás: MTI; Képek: Übergizmo.com, Braigo labs