Kapcsolódó cikkek
- Kínában a Xiaomi az elsőszámú okostelefon gyártó 2015. április 29.
- Pénztárcabarát mobil a Huawei műhelyéből – Honor 4c 2015. április 28.
- Bemutatkozott a Leadcore procival szerelt Xiaomi Redmi 2A 2015. március 31.
- Kínába érkezett a PlayStation 4 2015. március 25.
- Lenovo K3 Note – 5,5 colos Full HD kijelzővel, igen jó áron 2015. március 23.
- Hongkongban készül a világ legpontosabb arcfelismerő rendszere 2014. augusztus 14.
- Még gyorsabb lesz a világ leggyorsabb szuperszámítógépe 2014. július 12.
- Gondolatvezérlésű autót fejlesztenek Kínában 2014. július 11.
- Hatósági engedélyt kapott a finom mozdulatokra is képes Deka Arm robotkar 2014. május 13.
- Google robotok – az Amazon drónok vetélytársai? 2013. december 5.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Emberi gesztusokra képes az első kínai humanoid robot
Pekingben mutatkozott be a Jangjang névre hallgató, szárazföldi robot, amely Kína első, emberi gesztusokra képes humanoid példánya. Egyszerre hasonlít egyik alkotójára, egy kínai nőre és amerikai riporterek szerint Sarah Palin volt alaszkai kormányzóra, egykori alelnökjelöltre.
Kínában leleplezték az első humanoid robotot, mely emberi gesztusokra is képes. A globális mobilinternet témakörében rendezett egyhetes konferencián és kiállításon talán a legnépszerűbb az a hosszú hajú, szemüveges nő, aki mosolyogva, időnként pislogva, "beszéde" közben ajkait mozgatva bűvölte el közönségét. A dobogón mellette állt az a nő, a robot fejlesztői csoportjának egyike, akiről Jangjangot megmintázták. Az "ikrek" kezet fogtak és meg is ölelték egymást. Jangjangot távirányítással működtetik, a szenzorok egy másik emberen vannak, aki a háttérből mindent figyelve például fejmozgásával idézi elő a bábu fejének azonos mozgását.
Szung Jang elmondta, hogy hasonmását egy különleges szilikagélből alkották, amely látványában és tapintásában az emberi bőrt idézi. Jangjang a negyedik robot, amelyet a sanghaji Shanghai Shenqing Industry (SSI) gyártott és az eddigiek közül ő tudja a legtöbbet. Leginkább az arca kifejező. Szung szerint gépi másával dolgozni különleges élményt jelent a számára, a helyzet arra inspirálja, hogy azt mindig tökéletesítsék.
A fejlesztők úgy vélik, a technológia segítségével olyan robotok fejleszthetők, amelyek például eladók mellett teljesíthetnek szolgálatot vagy hírességek mását is szívesen gyártanák. Elképzelhető, hogy egy professzor helyett előadását is megtartja a bábu, bár kérdések megválaszolására nem lesz képes.
A középkorú robotnő előállítóit, a sanghaji fejlesztőket egy japán professzor, Isiguro Hirosi segítette, aki immár több mint 20 éves gyakorlatot szerzett a robottechnika világában. Isiguro azt nyilatkozta: eljöhet az idő, amikor effajta robotok helyettesítik a popsztárokat és a hollywoodi színészeket.
A japán szakember elmondása szerint egy humanoid robot szebb lehet bármelyik énekesnél, sosem fárad el, megállás nélkül képes énekelni, nem beszélve a divatmodellekről, a televíziós hírolvasókról vagy a recepciósokról, akiket ugyancsak jól helyettesíthetnének. 2010-ben már magát is megmintázta, 2014-ben pedig megalkotta a hazájában híressé vált Otonaroidot és Kodomoridot, egy felnőtt nő és egy lánygyermek robot mását.