Kapcsolódó cikkek
- OneTouch Pop Up, Star és Go Play mobilok az Alcateltől 2015. szeptember 4.
- Nagyobb képernyővel és jobb processzorral debütált a Gionee S5.1 Pro 2015. szeptember 4.
- Energiatakarékos funkciók az új Lenovo mobilokban – VIBE P1 és P1m 2015. szeptember 4.
- 23 megapixeles kamerával debütált a Sony Xperia Z5 és Z5 Compact 2015. szeptember 3.
- Két szelfikamerás mobilt mutatott be a Lenovo 2015. szeptember 3.
- Időseknek és gyengénlátóknak tervezte legújabb mobilját az EVOLVEO – Easyphone D2 2015. szeptember 2.
- Kínában mutatkozott be a 6,8 hüvelykes Lenovo PHAB Plus 2015. augusztus 31.
- EISA díjjal jutalmazták Samsung a Galaxy S6 edge modelljét és ívelt képernyős TV-jét 2015. augusztus 31.
- Európába érkezett a Honor 7 2015. augusztus 27.
- A 8 GB-nál kisebb tárhellyel rendelkező WP 8.1-es mobilok nem kapnak Windows 10 frissítést 2015. augusztus 27.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Megindul a kínai okostelefonok magyarországi szervize
Kínai telefonok szervizelése indul hazánkban. A kinaitelefonjavitas.hu oldal nem csak egyszerű tájékoztatást nyújt a szerviz által nyújtott lehetőségekről, de gyors díjkalkulációra is van lehetőség.
Egyre többen rendelnek egyenesen Kínából mobiltelefont, mert jóval olcsóbban juthatnak hozzá nem csak közepes minőségű, hanem egészen kiváló minőségű okostelefonhoz is. Az olcsóság ára, hogy ha meghibásodik a készülék, még a garanciális időn belül is hihetetlenül nehéz, körülményes a javíttatás, a garancián kívül pedig szinte lehetetlen, mert eddig nem volt kihez fordulni Magyarországon. Ez változik most meg a szervizünk megnyitásával -- jelentette ki Csernai Kata, Dual SIM szakértő, az szerviz ügyvezető igazgatója.
A prémium kategóriás kínai okostelefonok semmivel sem rosszabbak, s nem romlanak el gyakrabban, mint az Európában jól ismert márkák telefonjai, igaz a 20-30 ezer forintos szürke importból származó kínai okostelefonokkal már több gond, meghibásodás fordulhat elő -- osztja meg tapasztalatait a kínai okostelefonokat forgalmazó dualsimsmartphones.hu webáruházat is üzemeltető cégvezető. Hozzátette, a szerviz elindítását is a webáruház látogatói inspirálták hozzászólásaikkal.
A leggyakoribb hibajelenség, hogy a telefont nem lehet tölteni, illetve a törött kijelző. A töltési gond javítása általában néhány ezer forintból megoldható, a kijelző csere viszont jóval drágább, munkadíjjal együtt elérheti a 35-50 ezer forintot. Mivel az alacsonyabb árkategóriás kínai telefonok újonnan kerülnek ennyibe, ezeknél a készülékeknél többnyire nem érdemes kijelzőt cserélni. Gyakori kívánság még a szoftverfrissítés, illetve probléma, hogy a telefon "lefagy", újraindul. Ezek a jelenségek általában a ROM sérülése miatt történnek, amelyek a különféle rootolt ROM-ok telepítése, vagy a hozzá nem értő ROM telepítése okoz.
A kinaitelefonjavitas.hu háttérrendszere a szervizmunkát gyorsabbá, rugalmasabbá teszi, úgy alakították ki, hogy az előkalkulációtól és a hibabejelentéstől kezdve a teljes adminisztrációt automatizálták. A részletes árajánlattól kezdve a javítás folyamatának minden fontosabb lépéséről - például arról, hogy mikor lehet átvenni a javított készüléket-, e-mailban értesítést kap az ügyfél. Az oldal automatikusan számláz és lehetőséget nyújt a bankkártyás fizetésre is.
Készülék javítását öt munkanapra vállalják, ami a raktáron nem lévő alkatrészek beszerzésének idejével nőhet akár két-három héttel is. Csernai Kata, Dual SIM szakértő szerint rengeteg gyártó készülékét használják Magyarországon, ezért nagyon nehéz megjósolni, hogy milyen speciális alkatrészeket érdemes raktáron tartanunk. Mivel gyakorlatilag senki más nem vállalja ezeknek a típusoknak a javítását, bízom benne, hogy ki fogják várni az ügyfelek az alkatrészek beszerzési idejét. Azt is elmondta, hogy hozott alkatrészt nem használnak fel a javításhoz, mert az garanciális problémákhoz vezethet.