Kapcsolódó cikkek
- A világ legnagyobb OLED kijelzője az LG műhelyéből 2015. november 25.
- Bővíti OLED televízióinak sorát az LG 2015. augusztus 28.
- Szupervékony, falra „ragasztható” OLED kijelzővel rukkolt elő az LG 2015. május 21.
- Budapesten az LG legújabb ívelt készülékei 2015. március 19.
- Az LG idei OLED-tévéi a CES-en 2015. január 9.
- Magyarországon az LG továbbfejlesztett ívelt OLED TV-je 2014. november 25.
- Miért jó az ívelt tévé? 2014. október 15.
- Kristály díszítést kap az LG ívelt OLED TV-je 2014. szeptember 3.
- Megkezdik hódító útjukat az első LG 4K OLED TV-k 2014. augusztus 25.
- Még tart a közönségszavazás az "Érezd az LG OLED-stíust" enteriőr-tervező pályázaton 2014. augusztus 25.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Budapesten forgatta OLED tévés reklámfilmjét az LG
Az LG legújabb, OLED televíziókat népszerűsítő reklámfilmjét Budapesten forgatták le soktucatnyi fekete ruhás kaszkadőr, statiszta és kamerás drónok részvételével.
A Színes szenzáció feketében (Colourful Sensation in Black) című, bő másfélperces alkotással az LG a tökéletes fekete szerepét hangsúlyozza - a tökéletes feketére van szükség ugyanis ahhoz, hogy a többi szín a legragyogóbban érvényesülhessen. A tökéletes fekete megjelenítésére pedig igazán az LG OLED technológiája alkalmas: az OLED televíziók minden képpontja képes fény kibocsátására és annak teljes kikapcsolására is, ezáltal a legmélyebb feketét és végtelen kontrasztarányt hoznak létre.
Az LG arról is készített egy rövid, háromperces werkfilmet, hogy miként zajlott a forgatás Budapesten, hogyan instruálták és készítették fel a feketébe öltözött, nem ritkán veszélyes helyszíneken mozgó szereplőket és hogy minderre hogyan reagáltak a járókelők.
A reklámfilmben főszerepet játszó fekete háttér fontosságának megértéséhez érdemes megismerkedni az ún. Bartleson-Breneman hatással. Ennek lényege, hogy minél nagyobb az eltérés az egymás mellett lévő színek között, annál élénkebbnek látjuk őket, tehát minél nagyobb a kontraszt, az egyes színek annál erőteljesebbnek és élénkebbnek tűnnek. Tehát ha egy tévé képes igazi mélyfeketét megjeleníteni, akkor azzal nem csak a sötét tónusokban gazdag filmek rajongói járnak jól, hiszen az összes színes produkciósokkal látványosabbá, élettelibbé válik.
A fekete fontos szerepére hívta fel a figyelmet videókommentárjában Michael Uslan is, a sötét tónusokat előszeretettel használó Batman-filmek producere. Szerinte a fekete színnek, mint történetmesélési elemnek régi hagyománya van a mozifilmek történetében, így ahhoz, hogy egy alkotást teljes mélységében élvezhessen a néző, olyan tévére van szükség, amely képes a sötétség árnyalatainak megjelenítésére. „A tökéletes fekete kapu a tökéletes színekhez” - mondta Uslan.
Az ismert mandalakészítő művész, Kathy Klein - aki kizárólag természetes anyagok felhasználásával alkot - a LG-vel közös művészeti projekt kapcsán az OLED tévék torzításmentességét és természetes színeit emelte ki a vele készített interjúban.