Kapcsolódó cikkek
- A tengervizet is ihatunk a GE 3D-nyomtatott gépének segítségével 2015. november 26.
- A3+ fotónyomtató az Epsontól 2015. november 17.
- Kiszivárgott képek a soron következő BlackBerry mobilról 2015. november 12.
- Új Epson fotónyomtató a piacon 2015. június 17.
- Az Epson bemutatta első méretezhető mikrolaborját 2014. szeptember 19.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
A világ legkisebb színes képe tintasugaras nyomtatóval készült Svájcban
A világ legkisebb, egy emberi szőrszál keresztmetszetéhez hasonló méretű színes képét sikerült elkészíteni tintasugaras nyomtatóval Svájcban.
A szabad szemmel nem látható, 0,0092 négyzetmilliméteres, 80 x 115 mikrométeres (milliomod méter) nyomtatott kép egy víz alatti jelenetet ábrázol: három bohóchalat egy tengerirózsa tapogatókarjai között.
A miniatürizálási rekord a Zürichi Műegyetem (ETH Zürich) szakembereinek sikerült a miniatűr nyomtatásra szakosodott magáncég, a Scrona részvénytársaság segítségével. Hogy a kép bekerülhessen a Guinness-világrekordok közé, a szakembereknek egy speciális mikroszkóp alatt kellett dolgozniuk.
Mint arról az egyetem a honlapján beszámol, a mikroszkopikus nyomtatvány jó minőségének kulcsa az úgynevezett kvantumpontokban rejlik. Ezek a nanorészecskék nagyságuktól függően tűnnek fel más-más színben.
A képhez a lehető legnagyobb precizitással nyomtattak egymásra több rétegben piros, zöld és kék kvantumpontokat, két pixel között a távolság mindössze 500 nanométer (milliárdod méter). A technológiát egyre nagyobb mértékben alkalmazzák laposképernyők előállításánál, ahhoz azonban, hogy széles körben elterjedjen a képernyők és más optikai berendezések gyártásában, még gyorsítani kell a tempón, a rekordapró képecske kinyomtatása ugyanis több óráig tartott.