Kapcsolódó cikkek
- A Sony bejelentette a világ legnagyobb fotóversenyének nyerteseit 2016. április 22.
- A Sony bemutatja új, vezeték nélküli világítási rendszerének prototípusát 2016. március 21.
- COOLPIX fényképezőgépek új SnapBridge alkalmazással 2016. február 23.
- Hordozható lehetőség a mindig tökéletes eredményhez 2016. február 23.
- A Samsung Gear 360-tal bárki létrehozhat virtuális valóságot 2016. február 22.
- Fényképezési tippek a Huawei P9-hez 2016. augusztus 4.
- A Panasonic objektívek vásárlás előtt kipróbálhatók 2016. augusztus 3.
- Itt az új vízálló és ütésálló COOLPIX w100 2016. augusztus 1.
- A portréfotózás újjászületése 2016. július 27.
- Előhívásra várnak a My Budapest Photo Projekt képei 2016. július 26.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Kiválasztották a My Budapest Photo Project kiállítás képeit
Mi történik, ha 100 hajléktalan embernek eldobható kamerákat adnak a kezébe? Hamarosan kiderül, hiszen a My Budapest Photo Project második szakasza lezárult. A nyolc tagú szakmai zsűri 2000 fényképből válogatta ki a Budapest Központban megnyíló kiállítás anyagát.
A My Budapest Photo Project fényképei egy új és különleges szemszögből mutatják be Budapestet. A megszokott kompozíciók helyett olyan emberek szemével nyerhetünk betekintést a város életébe, akiknek a budapesti utcák szó szerint az otthonuk. A kezdeményezés célja a szociális érzékenyítés a művészet eszközével, és ezáltal felhívni az emberek figyelmét erre a társadalmi problémára. A My Budapest Photo projectben résztvevő hajléktalan emberek lelkesedésének köszönhetően 2000 kép készült. A képek közül egy szakmai zsűri választotta ki azt az 50 fotót, amelyeket a Budapest Központban állítanak ki augusztus 30-tól.
„Furcsa, kedves, de kíméletlen eszközt kaptak a kezükbe az alkotók. Ki sután, ki már tanultan, vagy legalábbis komponálási kedvvel fedezte fel a környezetét: turistáskodott, dokumentált, örömet, vágyképet, bánatot, döbbenetet mutatott, sőt tudatosan használta a kamerát. Spontán és őszintén kívánnak maguknak és egymásnak jobb életet”- fejtette ki a kezdeményezés kapcsán Uhl Gabriella, a Fuga kurátora és a My Budpaest Photo Project egyik zsűritagja.
„A válogatás során ráismertem a saját Budapestemre, miközben az alkotók az enyémtől nagyon eltérő városérzékelése és tapasztalatai is felismerhetőek. Ezek a képek megmutatják, hogy az életkörülményeinktől függetlenül nagyon hasonló élethelyzetek, világlátás köt össze minket. Ez pedig nagyon fontos, hiszen sokszor hajlamosak vagyunk a köztünk lévő különbségekre helyezni a hangsúlyt” – osztotta meg Csatlós Judit, a Kassák Múzeum kurátora a zsűrizésen szerzett tapasztalatait.
A kiállítás kivitelezésében a Fuji Film Magyarország segíti a kezdeményezést. A kiállításon megjelenő fényképekre a látogatók leadhatják szavazataikat. A legtöbb szavazatot kapó 12+1 képből áll össze az első My Budapest Photo Project 2017-es naptárja.
A My Budapest Photo Projectről további információ a kezdeményezés Facebook oldalán található: https://www.facebook.com/mybudapestphotoproject/