Kapcsolódó cikkek
- Saját ünnepi csatorna, korlátlanság és kedvezmények 2019. december 3.
- Smart City App – okos városok okos támogatására 2019. november 27.
- Új mobilappot mutatott be a KPMG 2019. november 14.
- Rengeteg nőnek segíthet a Vodafone új applikációja 2019. október 25.
- 38 ezren töltötték le a MÁV alkalmazását egy hónap alatt 2019. október 18.
- Robotporszívókat mutatott be az EVOLVEO 2019. szeptember 26.
- A Samsung mobilalkalmazással is támogatja az ENSZ Fejlesztési Programját 2019. augusztus 9.
- Mesterséges intelligenciával hódít a L’Oréal 2019. július 15.
- A Vonatinfó új neve: MÁV 2019. július 1.
- Se készpénz, se jegy, de még mobil sem kell az új parkolási rendszerhez 2019. június 14.
Legfrissebb híreink
- A TCL NXTPAPER megváltoztatja, ahogyan olvasunk, írunk és alkotunk
- A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
- A megbízhatatlan készülékek tönkretehetik életed fő pillanatait
- Megjelent a Switch'nstor 9 Gen2
- Huawei: megérkezett a mobil mesterséges intelligencia korszaka
Fogyatékkal élőknek segít a Vodafone applikációja
A Vodafone Alapítvány Főállású Angyala, Trexler Erik közreműködésével készült a fogyatékkal élők integrációját segítő, „AAK-ra Fel” nevű applikáció, melynek hosszútávú célja, hogy hidat képezzen a fogyatékkal élők és egészséges társaik között. Az alkalmazás lényege az augmentatív és alternatív kommunikációs (AAK) módszerek széleskörű megismertetése. Ezek a módszerek a beszédükben vagy beszédértésükben súlyosan akadályozott embereknek és a körülöttök élőknek jelentenek nagy segítséget. A beszédképtelen emberek számára ugyanis lehetőséget biztosít, hogy egyéb hangjelzésekkel, gesztusokkal, betűkkel, rajzokkal, fotókkal, vagy szimbólumokkal fejezzék ki magukat. Az „AAK-ra Fel” többek közt ennek elsajátítását segíti. Az applikáció jelenleg a Bliss Alapítvány honlapjáról tölthető le, de hamarosan elérhető lesz a Google Play áruházban is. A jövőben pedig a tervek szerint folyamatos bővítésre kerül majd az applikáció.
A Vodafone Alapítvány Főállású Angyala, Trexler Erik közreműködésével készült applikáció, az „AAK-ra Fel” segítségével elsősorban az augmentatív és alternatív kommunikációs (AAK) módszerekről tudhatnak meg többet az alkalmazás felhasználói. Ezek lényege, hogy a beszédükben vagy beszédértésükben súlyosan akadályozott emberek kommunikációját segítse, nemcsak egymással, de egészséges társaikkal is. Ugyanis ők beszéd helyett például különböző jelképekkkel, szimbólumokkal kommunikálnak, amelyek jelentését az app segítségével elsajátíthatják a felhasználók. Az alkalmazás emellett a "Szakemberkereső" menüponton keresztül segít megtalálni a hozzájuk legközelebb lévő AAK-s szakembert.
„Az alkalmazás nem csak az érintetteknek szól, hanem az egész társadalomnak. Mindez azért is nagyon fontos, mert az integráció egymás elfogadásával kezdődik. Reményeim szerint ez az alkalmazás segítheti a társadalmunkat ezen a téren, hiszen azáltal, hogy a felhasználók megismerhetik a nem beszélők kommunikációs lehetőségeit, közelebb hozzuk a fogyatékkal élőkhöz az egészséges társaikat.” – mondta el Trexler Erik, a Vodafone Főállású Angyala.
A Vodafone Magyarország Alapítvány célja, hogy szociális helyzettől függetlenül mindenki részesüljön a technológia nyújtotta lehetőségekben, így kiemelt figyelmet fordítanak a hátrányos helyzetűek – köztük a fogyatékkal élők – felkarolására és támogatására. A Főállású Angyal program nyertese például egy általa választott alapítvánnyal együtt dolgozhat digitális megoldást tartalmazó projektjén egy éven keresztül havi bruttó 400.000 forintos fizetésért. A tavalyi Főállású Angyal pályázat egyik nyertese Trexler Erik lett, aki születése óta mozgáskorlátozottként él, így tisztában van sorstársai helyzetével, nehézségeivel. Főállású Angyalként a hozzá hasonló helyzetben lévőket segíti: a digitalizáció lehetőségeit kihasználva olyan alkalmazást fejlesztett, amely megkönnyíti az egészséges emberek és a fogyatékkal élők kommunikációját. Projektjének megvalósításában a Bliss Alapítvány segített, akik súlyosan, halmozottan sérült, beszédfogyatékos gyermekek és fiatalok fejlesztésével, oktatásával foglalkoznak.
Az ’AAK-ra Fel’ applikáció egyelőre a Bliss Alapítvány honlapjáról tölthető le, de hamarosan elérhetővé válik a Google Play áruházban is. A jövőben pedig a tervek szerint folyamatos bővítésre kerül az applikáció.