Kapcsolódó cikkek
- 11 iskola életét változtatja meg a 3D nyomtatás 2016. április 3.
- Kisszériás gyártás 3D nyomtatással költséghatékonyan 2016. február 27.
- 3D nyomtató központ nyílt a kisvárdai Szent László Katolikus Középiskolában 2016. február 3.
- A Formnextet is meghódította a magyar 3D nyomtató 2019. november 27.
- Két új nyomtatót is bemutatott az Ultimaker 2019. október 9.
- Okostelefon a tanórákon 2018. július 24.
- Itt a Fuse 1 asztali SLS 3D nyomtató és a Form Cell digitális gyár 2017. június 21.
- Két új taggal bővült a Formlabs termékpalettája 2017. május 19.
- Samsung SMART School: három éve a hazai digitális oktatás szolgálatában 2017. január 26.
- Bemutatkozik az Ultimaker 3: Az Ultimaker legújabb, professzionális 3D nyomtatója 2016. október 19.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Ingyenesen elérhető digitális oktatási anyagok a 3D nyomtatásról
Magyarországon évről-évre növekszik a tudásszomj és az igény a 3D nyomtatásra, nem csupán a tanárok, a diákok is egyre inkább érdeklődnek a technológia iránt. Éppen ezért a CraftUnique április 6-tól ingyenes, bárki számára elérhető webinart indít. A tanórák hiánypótlóak, hiszen eddig magyar nyelven nem voltak ilyen oktatási anyagok, sőt a videók bármikor visszanézhetőek is lesznek. A koronavírus miatt most otthonról tanítók és tanulók a 3D-s ismeretekkel naprakésszé és színesebbé tehetik tudásukat.
A CraftUnique mindig is nagy szerepet vállalat a hazai oktatási életben, hiszen a cég nem titkolt céljai között szerepel, hogy a 3D nyomtatás beépüljön az iskolai hétköznapokba. A vállalat az elmúlt 5 évben több alkalommal szervezett ingyenes 3D bemutatókat és 3D tárgyalkotás foglalkozásokat is. 2017-ben pedig pályázatot indított iskolák részére, amelynek keretében a tanulóknak társasjátékokat kellett tervezni és 3D nyomtatóval elkészíteni, ennek kivitelezéséhez pedig a cég 10-10 CrafBot 3D nyomtatót biztosított a tanintézményeknek, a legjobbak a pályázat végén meg is tarthatták a 3D nyomtatókat. A vállalatnak hivatalos akkreditált tanárképzése is van, 3D tárgyalkotás témakörben, amely a járványhelyzet után elérhető lesz a jelentkezők számára.
Az elmúlt évek tapasztalatai azt bizonyították, hogy egyre inkább nő az igény a 3D nyomtatás megismerésére, így a webinar indítása is egyre nagyobb fókuszt kapott a vállalatnál. Angol nyelvű anyagokkal bárki találkozhat az interneten, de kifejezetten magyar, a 3D nyomtatást bemutató oktatási anyagok nem elérhetők, így a CraftUniqe úgy döntött, hogy ezen változtatni fog.
A vállalat április 6-án induló webináriumában Kolozs Levente fogja bemutatni a 3D nyomtatót, a kezdeti lépéseket, illetve magát a tervezést és nyomtatást is. Az oktatás a mindennapjai része, hiszen ő a Szekszárdi SZC Vályi Péter Szakképző Iskolája és Kollégiuma igazgatóhelyettese, informatika tanára, mérnöke, aki örömmel vállalta ezt a megtisztelő feladatot. 6-8 héten át, heti 1 alkalommal készülnek tartalmak a CraftUnique YouTube csatornájára, tehát bármikor meg lehet őket tekinteni, bármilyen előzetes regisztráció nélkül. A tanórák teljesen rugalmasak, mindenki, aki érdeklődik a 3D nyomtatás iránt bővítheti a tudását, és kedvet kaphat ahhoz, hogy még inkább elmélyedjen a témában.
A webinárium tökéletesen alkalmazkodik a koronavírus miatt kialakult otthoni digitális oktatáshoz és abban is segít, hogy a diákok és tanárok felfedezzék, hogy a 3D nyomtatás milyen széles körben felhasználható az iskolákban, legyen az akár általános, középiskola, szakképzési centrum, vagy éppen egyetem. Az oktatási anyag egyik fő célja, hogy a résztvevők a távoktatás segítségével megismerkedjenek a 3D nyomtatással, és alapszinten elsajátítsák a nyomtatáshoz szükséges tervezési folyamatot is.
Az oktatási anyag 1. része: